„V týmu je dobrá atmosféra. Hodně se spolu nasmějeme,“ pochvaluje si skvělou partu, ale jedním dechem dodává: „Problémem je snad jen jazyková bariéra.“

 V úvodu sezony se Schulzemu ani ostatním spolujezdcům tolik nedařilo. Bylo to zapříčiněno přechodem mezi „druholigové“ týmy, které jezdí kvalitnější závody.

 Nyní se karta obrací a také zásluhnou druhého a šestého místa německého jezdce v etapovém klání Kolem Turecka dosahuje PSK lepších výsledků.

Úvod roku ve druhé divizi se týmu asi nepovedl podle představ…

Přesně tak, ale to je normální, neboť jsme jezdili nové závody se světovou špičkou (na řadě podnikách startovalo i několik týmů nejvyšší kategorie ProTour – pozn. aut.). Navíc jsme všichni začali sezonu daleko dřív, než jsme byli zvyklí. Musíme se ještě nejdříve učit.

Po zhruba dvou měsících jste se už ovšem trochu rozkoukali. Zásluhu na tom mají i vaše výsledky, a to především z nedávného etapového závodu v Turecku, kde jste si připsal šesté a druhé místo v jednotlivých kláních. Myslíte, že se výkony i výsledky mužstva začínají zlepšovat?

To rozhodně. Jsem o tom přesvědčen. Už jsme měli i zastoupení v únikové skupince a v kopcích jsme mohli dobře spolupracovat. Vypadá to, že by naše souhra mohla mít vzestupnou tendenci. Věřím, že výsledkově poskočíme ještě výš.

Pojďme k vašemu letošnímu nejlepšímu výsledku ze závěrečné etapy Presidential Cycling Tour, po kterém jste stanul na „bedně“. Nemrzí vás trochu, že to nebylo na nejvyšším stupni?

Je to škoda, bylo to velmi těsné. Na druhou stranu mne to pobízí do dalších závodů.

Co chybělo, abyste slavil triumf?

Asi jenom deset centimetrů. Taková už je cyklistika. (povzdychne si)

Když se vrátíme na konec loňského roku, stal jste se posilou hradeckého týmu. Jak se vůbec angažmá v české stáji zrodilo?

(loni působil ve druhodivizní stáji Wiesenhof–feld – pozn. aut.) V říjnu jsme se setkali s vedením v Praze a poté podepsali smlouvu. Začátkem listopadu jsem absolvoval s týmem soustředění na horských kolech.

Přijali vás ostatní spolujezdci brzy?

Ano. Všichni na mě byli přátelští a milí. Některé jezdce jsem už znal.

Nyní již ve stáji působíte několik měsíců. Máte dobré pocity ze vzájemné spolupráce?

Všichni si vyhovujeme a můžeme se na sebe vzájemně spolehnout. Snad jediným problémem je jazyková bariéra.

Je známo, že v PSK je především dobrá parta, na níž se zakládá. Jste stejného názoru?

Jak jsem se již zmiňoval, všichni jsou v pohodě. V týmu je dobrá atmosféra. Hodně se spolu nasmějeme.

Máte pověst vyhlášeného spurtéra. Určitě si od vás oddíloví kolegové i vedení hodně slibují. Nemáte strach z určitého tlaku na svoji osobu?

Proto jsem do stáje přišel. Myslím, že se s tlakem dovedu dobře vypořádat a doufám, že to budu moci ještě několikrát dokázat.

Čeho byste ještě rád dosáhl v této sezoně?

Pokud možno, co nejvíce závodů budu chtít vyhrát.