Ovšem letos byli kandidáty na vítězství jiní. Jeden z nich, František Raboň z elitní stáje ProTour High Road to potvrdil a na čtyřicet kilometrů zvládl nejrychleji. Druhý dojel Jan Hruška. Bronz vybojoval René Andrle z Whirlpoolu.

„Přijel jsem časovku vyhrát a to se povedlo,“ přiznal v cíli František Raboň. Ukázal tak, proč si ho ve světě tolik váží. Druhému Hruškovi nadělil tři čtvrtě minuty. Třetí Andrle ztratil na vítěze téměř minutu a půl. „Závod mi sedl lépe, než jsem čekal. Nejsem totiž specialista časovkář, což mi vyhovovalo,“ popsal svoji jízdu René Andrle. Zároveň také chválil Raboně: „Kdo dokáže poslední kilometry na Giru táhnout špici, je to extratřída. Franta dokazuje, že mezi elitu opravdu patří.“

Whirlpool však toužil získat víc než bronz. „Věřil jsem, že lépe zajede Ondra Sosenka, který je specialista na časovky,“ řekl ředitel týmu Vladimír Vávra. Sosenka dojel šestý, hned za ním Klouček.
Mezi jezdci do 23 let Petru Kaltofenovi z Whirlpoolu o pouhých pět vteřin unikly stupně vítězů a musel se spokojit s „bramborovou“ medailí. Zvítězil Hačecký z Dukly. (pt, pp)