Ti navázali na vydařené výkony z předchozího ročníku a byli úspěšní na prvním letošním klání v Soběslavi.  Na programu bylo již tradiční městské kritérium v Soběslavi. Na startu se ve všech kategoriích objevila téměř kompletní česká špička.  

Za královéhradecký klub se představili: za starší žáky jezdící Jan Skála, v kategorii kadetů Tomáš Králík a Ondřej Rybín a v kategorii juniorů Ondřej Josíf a Jan Hanzl.  

Jan Skála se postaral svým skvělým výkonem o první letošní úspěch Whirlpoolu. V závodě nestačil pouze na závodníka Dukly Praha Vakoče a umístil se na druhém místě. Stejně tak si počínal i Ondřej Rybín, který po přestupu do vyšší kategorie navázal na své loňské úspěchy.  

Jel se také silniční závod jednotlivců na okruhu v Pičíně. Jan Skála opět předvedl kvalitní výkon a umístil se znovu na druhém místě. Ve dnech 24. – 25. 5. se bude konat jeden z podniků Českého poháru ve Slatině u Hradce Králové. Domácí klub Whirlpool– Author Junior zde bude pořádat již tradiční „časovkářský“ víkend, Na něm by se měla po roční pauze znovu představit mistryně světa v rychlobruslení Martina Sáblíková.