V Prostějově se konalo mistrovství České republiky mládeže v dráhové cyklistice. Hradecký oddíl Whirlpool-Author Junior se v jeho rámci zúčastnil sprinterských disciplín – sprintu, 500 metrů s pevným startem a sprintu družstev.

Hned v prvních dvou závodech kraloval Ondřej Rybín, který se postaral o vítězství ve sprintu i na 500 metrech s pevným startem. Stal se tak dvojnásobným mistrem ČR kadetů. Následně se jel sprint družstev, kde se královéhradecké trio ve složení Jan Skála, Dominik Chlupáč a Ondřej Rybín časem 1:04,697 dostalo do finále, kde startovalo proti pražské Dukle. Finálovou jízdu mladí Hradečáci nepodcenili a ve skvělém čase 1:03,788 (900 metrů) zvítězili nad Duklou o dvě sekundy.

Whirlpool-Author Junior tak zaznamenal další triumf. Po vyhrané časovce družstev na 42 km z domácího závodu českého poháru ve Slatině vyhráli mladí hradečtí cyklisté i mistrovství České republiky ve sprintu družstev. Ondřej Rybín, oslavující tři tituly mistra republiky, byl navíc nominován do české reprezentace. Spolu s dalšími padesáti mladými českými reprezentanty z různých sportovních odvětví se zúčastní evropského olympijského festivalu mládeže EYOF 2009 ve finském Tampere.

PAVEL KAPR