Konečně. Cyklisté PSK Whirlpool-Author se dočkají. Po dlouhé tréninkové dřině mají jezdci hradecké formace před sebou první ostrý start.

Tým, který se od 25. ledna připravuje na Mallorce, čeká na stejném místě závodní série první kategorie, jež začíná v neděli. „Vloni jsme tu jen trénovali, letos absolvujeme i první závodní kilometry,“ potěšilo Leopolda Königa.

Celek Whirlpoolu, který v letošním roce patří do třetí světové divize, si užívá na španělském ostrově ideálních podmínek. „Zatímco jsme odlétali z mrazivého Česka, tady panuje příjemné počasí okolo plusové patnáctky. Radost nám kazí jen vítr, který je naším největším nepřítelem,“ říká dvaadvacetiletý cyklista.

„Doma bychom se teď kvalitně připravovali opravdu jen hodně těžko. Ani si to nechci představit. Po společné zimní přípravě jsme však všichni dobře naladěni, takže na závodění se vysloveně těšíme,“ poznamenal Martin Mareš, jenž v létě bude obhajovat titul mistra republiky.

Hradečtí mají na soustředění i svého průvodce, jímž je novic v týmu, Španěl Marc Reynes. Mladý jezdec z Mallorky by měl nyní absolvovat svůj první závod v dresu české formace. „Je to perspektivní cyklista. Měl by náš tým oživit,“ uvedl šéf stáje Vladimír Vávra.

Další závodní kalendář PSK Whirlpool-Author se i přes pád do nižší třídy nijak lišit od loňska nebude. „Až na několik výjimek náš program zvláštních změn nedozná,“ podotkl Vávra. „Měli bychom startovat jako loni na závodech ve Francii, Itálii, v Slovinsku a také v Číně,“ doplnil Martin Mareš.

Několik jiných podniků však přece jen hradecká stáj pojede. „Budeme mít možnost startovat na závodech nižší kategorie, jako jsou například Okolo Slovenska nebo Okolo Chorvatska, kde jsme v minulých letech sbírali úspěchy. Nicméně kvalitních štací, stejně jako vloni, bude dostatek,“ ujišťuje König.

Talentovaný cyklista také prozradil své letošní cíle: „Budou nám chybět lídři Hondo a Sinkewitz. My Češi tedy budeme mít víc volnosti a možností se prosadit. Toho bych chtěl maximálně využít a udělat co nejvíce kvalitních výsledků, především pak mimo republiku.“