Německý cyklista PSK Whirlpool–Author si to rozdal s famózním italským spurtérem.

Letošní vítěz bodovací soutěže na slavné Tour de France se zúčastnil jak závodu za dernou, tak i nočního kritéria, které vyhrál. V „bitburgerských klasikách“ nechyběl ani německý rychlík z královéhradecké stáje PSK Whirlpool-Author André Schulze.

Německých závodů se tradičně účastní zvučná jména světové cyklistiky. V letošním 19. ročníku stáli na startu kromě Itala Petacchiho také loňský jezdec PSK Whirlpool-Author Danilo Hondo, André Greipel či Tony Martin.

Z královéhradeckého pohledu poutaly pozornost souboje dvou skvělých spurtérů Schulze – Petacchi. „Nejprve jsme si to rozdali v divácky atraktivním závodě za dernou. Tady se mi moc nedařilo, ale zase jsem porazil Petacchiho,“ usmál se osmý muž konečného pořadí. Jeho italský konkurent přijel o příčku za ním. Prvenství vybojoval Němec Danilo Hondo.

Ve večerním kritériu pak dominoval Petacchi. „Tady už prostě Alessandro ukázal, proč byl nejlepším spurtérem na Tour de France,“ podotkl André Schulze, jenž skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.