Sedmatřicáté místo Leopolda Königa. To je nejlepší výsledek cyklistů PSK Whirlpool-Author ve dvou italsko–švýcarských závodech první kategorie UCI.
Královéhradecká formace je na začátku sezony, a tak nelze očekávat zázraky. Přesto lze počin Königa ve Velké ceně Insubrie považovat za zdařilý.

Dvaadvacetiletý jezdec zůstal v závěru jako jediný český cyklista v hlavní skupině, v níž byl i známý Ital Basso. König nakonec dojel třiačtyřicet vteřin za vítězným Španělem Dumoulinem.

„Zpočátku se mi vůbec nejelo dobře, ale po nájezdu do kopců, cítil jsem se výborně. Až jsem byl překvapený z toho, jak se mi na úvod sezony lehce stoupalo,“ potěšilo moravskotřebovského jezdce.

„Nejeli jsme sem dělat nějaké super výsledky, ale s představením kluků jsem tentokrát spokojený. Nemůžu jim přece pořád nadávat. Závěrečný okruh s těžkým kopcem – to nebyla žádná sranda, navíc tam byl pád, takže Leopoldův dojezd je perfektní. Jeho ztráta na čelo byla minimální,“ dodal šéf stáje PSK Whirlpool-Author Vladimír Vávra.

Druhý závod, G. P. Lugano, skončil fraškou. Cyklisté totiž zneužili nechtěné chyby pořadatele. Když čtveřice jezdců v úniku vletěla do protijedoucího vozidla, zbytek startovního pole na protest proti nedostatečnému zajištění trati závod ukončil.

Po dlouhých dohadech se na trať vrátilo čtyřicet jezdců, mezi nimiž už ale chyběly barvy Whirlpoolu. Zvítězil Ital Ferrari.