Cyklisté PSK Whirlpool-Author jsou před čtvrteční Velkou cenou města Hradce Králové v dobré formě. Svědčí o tom jejich poslední vystoupení v zahraničí, která lze nazvat jako úspěšná.

Stanislav Kozubek o sobě dal vědět ve slovinském Krajni, kde dokončil podnik Grand Prix, zařazený do první kategorie UCI, na solidní sedmé příčce. Na vítězného domácího jezdce Gnezdu, který spolu s druhým Bulharem Koevem odskočil z uprchlé třináctičlenné skupiny, měl v cíli sedmapadesátiv­teřinovou ztrátu. „Oba se od nás odtrhli asi třicet kilometrů před cílem. Bohužel už se nám je nepodařilo dohnat,“ uvedl Stanislav Kozubek.

Jeho oddílový kolega Petr Benčík byl blízko triumfu v závodě druhé kategorie UCI ve slovenské Dubnici nad Váhom. Velkou cenu Hydraulika Mikolášek vyhrál cyklista pražské Dukly Alois Kaňkovský, který v samotném finiši zdolal právě zkušeného jezdce Whirlpoolu.

Rovněž na Slovensku hlavnímu poli unikla vícečlenná skupinka, která čítala dvanáct hlav. O prvenství si ale nakonec v cílové rovince rozdala jen čtveřice závodníků. Lepší spurtérské kvality prokázal Kaňkovský.

Na čtvrteční královéhradecké Velké ceně by se měl tradičně ukázat kompletní tým PSK Whirlpool-Author. Hlavní závod kategorie Elite na 78 kilometrů startuje v 17 hodin na Ulrichově náměstí a pojede se jako bodovací. Cyklisté budou muset zdolat pětašedesátkrát okruh, jenž měří 1200 metrů.

Program 45. ročníku Velké ceny se rozběhne už v poledne, kdy do pedálů šlápnou děti základních škol. Ve 14.30 přijdou na řadu kadeti, ženy a juniorky. O hodinu později odstartují svůj závod junioři. Cyklistický den v Hradci ukončí v 19.15 závod legend. Mezi matadory nebudou chybět Polák Szurkowski, Němec Schur či českoslovenští veteráni Matoušek, Daler, Fišera, Bartoníček, Haťapka a Labus.