V obci na Blanensku se konalo mistrovství České republiky mládeže v silniční cyklistice. Královéhradecký kadet Jan Skála, hájící tým Whirlpool-Author Junior, se blýskl hned dvěma velkými úspěchy.

Zlato v časovce

V časovce družstev, kde nastoupil spolu s kolegy z pražské Dukly, nenašla sestavená trojice přemožitele a s jednoznačným náskokem minuty a čtyřiceti sekund se stala mistrem republiky.

Po jízdě proti chronometru následoval vrchol celého šampionátu v podobě silničního závodu jednotlivců s hromadným startem.
Pro cyklisty byla připravena porce osmaosmdesáti kilometrů, což je pro kadety více než dost.

Skála si od samého úvodu kontroloval pozici v čele pelotonu a zhruba na padesátém kilometru se zapojil do úniku skupiny osmi jezdců.
Uprchlíci poté spolupracovali téměř až do cíle a zajistili si na hlavní pole bezpečný náskok.

Nestačil jen na Vakoče


Přibližně osm kilometrů před finišem se ze skupiny odtrhlo trio favorizovaných závodníků – Michael Vakoč, Adam Valeš (oba Dukla Praha) a Jan Skála (Whirlpool-Author Junior Hradec Králové). Tito jezdci udrželi tempo až do cíle, kde se „poprali“ o pořadí na stupních vítězů.

Cenné prvenství nakonec vybojoval Vakoč před Skálou a Valešem.

Královéhradecký závodník si oběma skvělými výsledky zajistil účast v reprezentaci na nejprestižnějším etapovém závodě kadetů v Evropě – ASVO Rad Jugend Tour v Rakousku. (kap)