Královéhradecký Ondřej Rybín, člen týmu Whirlpool-Author Junior, se již v první etapě postavil na stupně vítězů, a to na první místo. Oblékl se tedy do žlutého trikotu pro vedoucího jezdce závodu. Ve druhé etapě dojel druhý, když prohrál jen „o galusku“ s Rakušanem Tafernerem.

Do třetí etapy nastoupil stále ve žlutém trikotu. Rybín v této etapě dojel na desátém místě. Z trikotu Rybína svlékl po skvělém úniku brněnský Cechmeister. Poslední etapou závodu byla časovka na 15 kilometrů. Ondřej Rybín zajel životní výkon a v čase 21:17:33 si dojel pro vítězství. Navíc se blýskl třetím nejlepším časem ve třiatřicetileté historii závodu.

Na celkové vítězství to bohužel nakonec nestačilo. Rybín však skončil na vynikajícím druhém místě a stal se vítězem bodovací soutěže, tedy držitelem zeleného trikotu.

Celkové pořadí: 1. Tomáš Cechmeister (Favorit Brno), 2. Ondřej Rybín (Whirlpool-Author Junior HK), 3. Denis Rugovac (ZČE Plzeň) … 31. Dominik Chlupáč (Whirlpool-Author Junior HK) … 47. Jan Skála (Whirlpool-Author Junior HK) … 80. David Plza (Whirlpool-Author Junior HK) … 100. Milan Krejčí (Whirlpool-Author Junior HK). Pavel Kapr ml.