„Závod by měl být bezpečnější. Odpadne cílový průjezd do druhého kola a především jeden silniční průjezd městem a také přejezdy některých exponovaných křižovatek, například vedle hospody u Lenina nebo přejezd silnice II. třídy č. 358 na Kohoutě. Řada závodníků po této změně volala, tak se letos dočkají,“ vysvětlil organizátor cyklomaratonu Vladimír Vaněk.

Nejlepší závodníci budou bojovat o finanční prémie ve výši 20 tisíc korun. Vítěz a vítězka závodu na 50 kilometrů navíc získají broušené poháry věnované starostkou města Magdou Peterkovou. Věcné ceny se budou rozdělovat v celkem osmnácti kategoriích. V kratším závodě na 27 kilometrů budou poprvé vyhodnocováni tři nejlepší muži a ženy ve věkové kategorii nad padesát let. Českotřebovský cyklomaraton není jen o závodech dospělých, v areálu ústního fotbalového klubu tradičně probíhají dětské závody.

Cyklisté, kteří se přihlásí v předstihu a do 24. května uhradí startovné, se mohou těšit na tři benefity: při prezentaci dostanou startovní číslo s vlastním jménem, tričko cyklomaratonu a poukaz na teplé jídlo v cíli.

Veškeré informace najdete na www.cyklomaraton-ceskatrebova.cz.   (fr)