Třetí nasazený Ukrajinec Martyn Kravstiv skončil až na 29. místě, Sergej Movsesjan obsadil čtrnáctou pozici a nejvýše nasazený David Navara třikrát prohrál a zakončil turnaj na sedmnácté příčce. „Chtěl jsem určitě uhrát víc než šest bodů z devíti partií. Měl bych se nad sebou zřejmě trochu zamyslet, protože se mi
to v Pardubicích nestalo poprvé," řekl již s úsměvem Navara, který si z Pardubic odvezl prvenství
z mistrovství ve Fischerových šachách.

Z celkového triumfu se radoval polský velmistr Kacper Piorun, který během turnaje nenašel přemožitele a získal 8 bodů. Nejlépe umístěným Čechem, a tím pádem i mistrem České republiky, je Štěpán Žilka na desáté příčce.

V rapid šachu se hrály ještě dva turnaje pro hráče, kteří mají nižší ELO. Služby města Pardubic Open ovládl Egor Baskakov z Ruska. Největší překvapení se pak zrodilo v turnaji Kontax Open, kde vyhrál český šachista Karel Brožka senior, který byl před turnajem až 104. nasazený.

V pátek byl v Tipsport areně zahájen velmistrovský turnaj Pardubice Open. Bude se hrát až do příští soboty, jednotlivá kola začínají vždy v 15 hodin.