Dostihové závodiště v Pardubicích se otevírá další dostihové sezoně. Cílů je hodně - devět dostihových dní, nové investice, na něž ale až devět milionů půjde z městské pokladny, ale také větší využití celé plochy.

„Naším cílem je dostihové závodiště, které bude sloužit všem koňským sportům, a to celoročně. Začít chceme tím, že hlavních šest koňských sportů tu prostě musíme mít,“ chce od nové sezony Richard Benýšek, předseda představenstva Dostihového spolku.

Za dobrý start se přijeli zasadit i dva pomocníci. Vendula Pizingerová (dříve Svobodová), prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, a partnerství se i tento rok ujal bohoslovec z Lanškrouna Zbigniew Czendlik.

„Krom dostihů jsem i fanouškem fotbalu. Jako takový jsem příznivec týmu Juventus, kterému se přezdívá Stará dáma pro jeho založení v roce 1897. Jestli si to ale dobře vybavuji, tak Velká pardubická pamatuje už rok 1874, a tím pádem je ještě starší dáma, která je ale pořád přitažlivá, protože přitahuje hodně lidí, a to jí i pro letošek přeju,“ nechal se slyšet populární děkan Zbigniew Czendlik.