Organizátoři soutěže slibují 14 etap (+ úvodní prolog) a extrémně náročnou trať, kterou se nepodaří zdolat všem účastníkům. Macík už v minulosti na Dakaru dokázal vybojovat 4. místo a rád by své umístění vylepšil. Jak vše dopadne se dozvíme během první poloviny ledna.

Už teď je však jisté, že jakmile se Macík se svou posádkou vrátí zpět do ČR, o své čerstvé zážitky se podělí s fanoušky na talk show Posedlí Dakarem. V Hradci Králové akce proběhne v pátek 17. března v prostorách Kongresového centra Aldis. Nebudou chybět zákulisní historky ani autentická videa přímo ze závodní kabiny, která návštěvníkům akce přiblíží atmosféru legendární rally.

český pilot Martin Macíkčeský pilot Martin MacíkZdroj: MM Production„Fanoušci jsou součástí našeho týmu. Každý rok nám drží palce, sledují Dakar v reálném čase a zažívají s námi všechny infarktové situace, které během závodu pravidelně nastávají. Během naší dakarské jízdy není čas všechno sdílet, nečekaných událostí a příhod je spousta. Ale na akcích Posedlí Dakarem máme šanci potkat se osobně a vyprávět si, co všechno se během Dakaru odehrálo. Po návratu jsme ještě všichni plní dojmů a akce si užíváme my i diváci,“ říká pilot Martin Macík.

Třiatřicetiletého jezdce čeká jedenáctý dakarský start. Po návratu ze závodu se v Hradci Králové s fanoušky na akci Posedlí Dakarem setkává pravidelně. Již měsíc, od předávání závodního kamionu a doprovodných vozů, sbírá pro svoji talk show zážitky.

Český závodník na Silvestra vyrazí ve společnosti navigátora Františka Tomáška a palubního mechanika Davida Švandy na trať, která poprvé povede také zrádnými dunami Pusté končiny, jedné z nejrozlehlejších pouští. O jejich úspěchu budou rozhodovat nejen Macíkovy řidičské schopnosti a odolnost jeho závodního kamionu Čendy, ale také štěstí.

Martin Macík se svým kamionem ČendouMartin Macík se svým kamionem ČendouZdroj: MM Production

„Po každém Dakaru je co vyprávět, pokaždé se něco přihodí, každý Dakar je jiný. Tentokrát jedeme výborně připravení. Máme nový závodní kamion, který vyvinul můj táta, a který jsme stihli perfektně otestovat na Rallye du Maroc. Mám skvěle sehranou posádku. S Františkem a Davidem pojedeme už počtvrté, zvládli jsme dakarskou etapu dokončit bez předního skla, ve tmě i na proražené pneumatice, jen tak něco nás nepřekvapí. I v bivaku budeme mít profesionální zázemí, partu šikovných a pracovitých mechaniků, kteří na opravách stráví dlouhé noci. Ale jak to všechno nakonec dopadne, si povíme až na Posedlých Dakarem,“ láká Macík fanoušky.

Více informací o této akci na www.posedlidakarem.cz

Z tiskové zprávy