V závodě na 5 km zvítězil borec Komety Brno Rostislav Vítek, před Liborem Smolkou z TJ Krnov a Martinem Vernerem – rovněž z Komety Brno. Ve stejném závodě žen zvítězila plzeňská Veronika Pelešková, před Hanou Křemenovou z TJ Krnov a pardubickou vytrvalkyní Lenkou Štěrbovou.

Mistrovská soutěž plavců „masters“ kategorie 25 až 39 let se stala kořistí Rostislava Vítka, nejlepším pardubickým závodníkem byl Daniel Kus na 10. místě. Naopak v kategorii nad 40 let dominovali pardubičtí plavci. Vyhrál Ladislav Hámorský, před Petrem Matěnou (oba SCPAP), pro bronz si doplaval Pavel Baier z KVS Pardubice. V soutěži žen si zlato vybojovala Lenka Štěrbová (SCPAP), bronz získala její oddílová kolegyně Petra Skrbková. V rámcových závodech žactva zvítězila Lenka Štěrbová ml. (SCPAP) na trati 1,5 km, ve stejném závodě žáků byl Jiří Valášek (Delfín Náchod) třetí a vysokomýtský Dušan Khiel čtvrtý. V kategorii mladších žaček na 500 m zvítězila Zuzana Lukášová, Lucie Kurková (obě PK Vysoké Mýto) byla čtvrtá a Michaela Štěrbová (KVS Pardubice) pátá.

V neděli si pro druhý titul v kategorii nad 40 let na trati 3 km doplaval pardubický Ladislav Hámorský, Pavel Baier pak vybojoval druhý bronz na téže trati.Vsoutěži žen se z titulu radovala další pardubická plavkyně Jana Řezníčková. Na nejdelší trati – 10 km – vyhrál opět Rostislav Vítek z Komety Brno, který se tak stal i vítězem Memoriálu Miroslava Kroufka.

V kategorii „masters“ 25-39 let doplaval pardubický Jiří Juška na šestém místě, v kategorii nad 40 let byl Petr Matěna stříbrný. V soutěži žen si druhý titul vybojovala Lenka Štěrbová, která v celkovém pořadí memoriálu obsadila i mezi muži vynikající páté místo!

V závodech žactva si vítězství na trati 2,5 km zopakovala Lenka Štěrbová ml., její sestra Míša (1,5 km) byla čtvrtá.