Deset minut a šlus. Pardubičtí basketbalisté na Hradec nastoupili podle vzoru Nižnyj Novgorod. První čtvrtinu vyhráli 41:18 a Hradec byl zralý na ručník. „Bohužel se nám stalo to, na co jsem upozorňoval: aby na nás Pardubice nevlétly. Pak už se hrálo jenom na skóre,“ krčil rameny královéhradecký kouč Lubomír Peterka, který si vyčerpal poločasovou možnost time outů za pět minut.

Domácí vypadali jako kdyby nedostali od čtvrtečního večera nic k jídlu. „Zápas byl pro nás důležitý v tom, abychom našim fanouškům ukázali, že po zkaženém utkání v Basketball Champions League jsme se dostali opět na koně,“ vysvětil zběsilý začátek pardubický trenér Levell Sanders.

Jenže další dvě čtvrtiny vyhráli hosté. Také proto, že se ani jednou v utkání nemýlili z čáry trestných hodů. Přiblížili se na patnáct bodů, a tak Beska znovu zmobilizovala síly. „Věděli jsme, že naší velkou výhodou by měla být širší rotace hráčů a toho jsme chtěli využít. V naší hře byly chyby, ale tuto výhodu se nám dařilo zužitkovat,“ poznamenal Sanders.

„Škoda, že nám unikl zápas brzo. Potom už jsme měli jsme ve hře dobré pasáže. Každopádně dostat 114 bodů je moc. Když domácí měli na hřišti základní pětku, tak jsme nebyli schopni konkurovat,“ přiznal Peterka.

BK JIP Pardubice - Královští Sokoli Hradec Králové 114:93 (41:18, 65:47, 83:69)
Body: Benjamin 31, Švrdlík 15, Kohout, Škranc a Williams po 13, Půlpán 10, Potoček a McGaughey po 8, Svoboda 2, Nečas 1 - Canda 20, Pandula a Jiříček po 14, Andres 9, Sedmák, Rikalo a O. Peterka po 7, Mahler a Hampl po 2. Rozhodčí: Hošek, Vondráček, Znamínko. Fauly: 21:18. Trestné hody: 18/12 - 20/20. Trojky: 10:15. Doskoky: 41:30. Diváci: 913. Hráč utkání: Dwayne Benjamin (Pce).