V třebešské sportovní hale se očekává skvělá atmosféra. ,,Věřím, že fanoušci budou naším dalším hráčem a poženou nás,“ doufá v podporu hradeckého publika kouč Lubomír Peterka.

V přípravě se už oba týmy střetly. Sokoli prohráli 84:98, ale vysloužili si pochvalné reference. Dnes půjde o body. ,,Síla Svitav je především v sehranosti. Z loňské úspěšné sezony jim zůstala osa týmu. Ústřední postavou je rozehrávač Roman Marko. Má hodně asistencí, tvoří hru,“ upozorňuje Peterka na nejvýraznější osobnost soupeře. Vrásky mu trochu dělá zdravotní stav. Zcela jistě nenastoupí Andres (loket), Jiříček (angína) a Štěpán (viróza). ,,Musíme se s tím porvat. Není moc času něco měnit. Hraje se v rychlém sledu středa – sobota – středa. V tréninku jsme se hlavně soustředili na obranné věci. Chceme podat co nejlepší výkon. Uvidíme, na co to bude stačit,“ doplnil Peterka.

Ve Svitavách nevládla po prohraném zápase s Ústím nad Labem dobrá pohoda, ale ponaučení z nezdaru snad bylo dostatečné a Tuři jsou odhodlání zaváhání napravit. „Rozhodně neočekávám v Hradci Králové jednoduché utkání. Bylo na nás jako trenérech, abychom dodali družstvu „šťávu“. Snad se to povedlo,“ řekl kouč Lubomír Růžička.

O. Peterka: Jdeme to utnout

Podobnou šňůru bez výhry nezažil. Ondřej Peterka však pevně doufá, že skončí už dnes. ,,Jdeme to utnout,“ hlásí odhodlaně hradecké křídlo před derby utkáním se Svitavami.

Čekání na vítězství je dlouhé. Co s tím?
Hlavy neklopíme. Snažíme se pořád dělat všechno pro to, abychom už konečně vyhráli.

V posledních dvou venkovních zápasech vám nevyšly druhé poločasy. Existuje nějaké vysvětlení?
Nevycházejí nám vstupy. V Ústí jsme to ještě zachytili, v Ostravě ne. Budeme se na to muset více zaměřit. Je potřeba být koncentrovanější, připravenější. Musíme na hřišti víc vypadat jako tým. Semknout se a bojovat pro vítězství.

Třeba v Ústí vám to tam z volných pozic nepadalo. Procento úspěšnosti bylo opravdu malé…
Možná jsme měli hrát víc pod koš. Na druhou stranu, když máte možnost volné střely, tak by se to mělo zkusit. V Ostravě jsme zase dostali patnáct trojek. To se pak těžko dotahuje.

Neklesá sebevědomí?
Kdyby se něco vyhrálo, bylo by samozřejmě jiné. Konečně hrajeme doma, Svitavy potřebujeme udělat. Přijdou diváci, poženou nás. To by nám mělo velmi pomoci. Kromě Nymburka je hratelný každý tým. Obzvláště doma si věříme. Tuři mají dobrý kádr, ale my to potřebujeme zvládnout.

Svitavy naposledy podlehly Ústí nad Labem. Překvapil vás tento výsledek?
Určitě. Hrají o první čtyřku, nečekalo se to.

V čem tkví jejich síla?
Mají výborného rozehrávače a kvalitní střelce z dálky.