Můj dům, můj hrad. V devatenáctém kole první ligy házenkářů si žádné z hostujících mužstev nedokázalo z palubovky soupeře odvézt body. Zároveň lze dodat, že ve všech utkáních padala spousta branek. Nejvíce v duelu Vsetína se Dvorem Králové nad Labem (64), nejméně pak v souboji Vršovic proti Hustopečím (50).

Hradečtí basketbalisté (v tmavém) prohráli v Děčíně druhý zápas předkola play off.
Děčín před skvělou kulisou srovnal účty. Rozhodne se ve středu na východě Čech

I. liga házenkářů, 19. kolo

Jičín B – Náchod 31:22 (14:7)

Krajské derby se hrálo netradičně v pátek a hosté k němu do Jičína dorazili s výrazně okleštěnou sestavou. Přesto se na začátku utkání drželi a na úvodní čtyři branky soupeře pokaždé dokázali odpovědět.

Zbývající zápasy Náchoda:
Sobota 23. 4. doma Chodov
Sobota 30. 4. ve Strakonicích
Sobota 7. 5. doma Vršovice

Klíčové momenty přišly na startu druhé poloviny první půle. Za stavu 7:6 domácí branku doslova uzamkl gólman Coufal a jeho spoluhráči střeleckou sérií odskočili do vedení 13:6.

Rozdílem sedmi tref také poločas skončil a v nástupu do druhého dějství získali domácí dokonce dvojciferný náskok (20:10). Ten si udržovali až do závěrečných minut. Poslední střelecké slovo patřilo nejlepšímu střelci hostů v utkání Metelkovi (31:22).

Branky: Bareš 7, Ženatý 5/, Masák a Doškář 4, Hájek 4/1, P. Drbohlav 3, P. Matula 2, A. Dolejší 1, Dědeček 1/1 – Metelka 5, Honcharov 4, Hrachový, Novohradský a Fišer 3, Dodoš 2, Felgr a P. Černý 1. Rozhodčí: Beňuš, Háza. Vyloučení: 4:6. ŽK: 2:1.

Vsetín – Dvůr Králové nad Labem 40:24 (19:13)

Stejně jako rival z Náchoda, také házenkáři Dvora Králové nad Labem potřebují na jaře ve hře o záchranu body jako sůl. Jenže na palubovce Vsetína jim byli na hony vzdáleni. Vstup do zápasu přitom neměli vůbec špatný. Dvakrát vedli (1:2, 4:5) a soupeři dávali jasně najevo, že favoritovi nepřijeli body pouze odevzdat.

Zbývající zápasy Dvora:
Sobota 23. 4. doma Zlín
Středa 27. 4. ve Strakonicích
Neděle 1. 5. v Jičíně
Sobota 7. 5. doma Chodov

Od stavu 8:7 už ale domácí přebírali iniciativu a ještě před odchodem do šaten navýšili svůj náskok na rozdíl šesti branek. Po pauze už to bylo jedno velké dvorské Waterloo. Valaši hráli s chutí, v útoku se jim dařilo a devět vteřin před koncem zápasu trefil Jarošek pro hosty nelichotivou čtyřicítku.

Branky: Indrák a Nesvadba 5, Hub 5/4, Wintritt, R. Číž, Ištvánech a Polášek 4, O. Číž a Havran 3, Fiala 2, Jarošek 1 – Kuhn 7/2, Pavelka 4, Etrich a Groh 3, L. Picha a Zelinka 2, Kamberský, Jakub Kirschbaum a Jan Kirschbaum 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:1.

Další výsledky 19. kola: Strakonice – Litovel 27:24, Zlín – Velká Bystřice 31:23, Chodov – Bystřice pod Hostýnem 36:23, Vršovice – Hustopeče 27:23.

Memoriál Ludvíka Daňka je jednou z největších a tradičně i nejlépe obsazenou atletickou akcí v roce. Tradiční klání letos navštíví smetánka královny sportu.
Maslák, Juška, Hodboď, Kristýna Mäki. Daňkův memoriál slibuje hvězdnou podívanou

Program 20. kola (23. - 24. dubna) – sobota 17.00: Náchod – Chodov, Dvůr Králové nad Labem – Zlín, Litovel – Vršovice. 17.30: Velká Bystřice – Jičín B. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Strakonice, Hustopeče – Vsetín.