Východočeši byli od začátku duelu lepším týmem, České Budějovice se však dlouho drželi ve hře. Gólový účet otevřel v 17. minutě Gregor. Po změně stran zvýšil Hušek. O domácí snížení se ve 25. minutě postaral Koklar.

Pak už začali úřadovat ve formě hrající hosté. Do druhé sirény vstřelil ještě dvě branky kapitán V. Heger. V poslední periodě už Hradečtí na palubovce jednoznačně dominovali a díky gólů Noska se dočkali i zasloužené desítky. V dobrém světle se v utkání ukázal gólman Jurco, jenž lapil 32 střel a po zásluze byl zvolen hráčem zápasu.

„Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Myslím, že jsme ho od začátku měli pod kontrolou. Domácí hráli trošku zataženěji a spoléhali na brejkové situace, v první třetině z toho zlobili. Nám se v utkání povedla oslabení, ze kterých jsme dali góly a soupeř přestal věřit, že by s duelem mohl něco udělat. Zasloužená výhra a pro nás velmi důležitá v boji o šestou příčku,“ uvedl hradecký kouč Tomáš Pokorný.

Jeho tým využil zaváhání Chomutova a v tabulce ho přeskočil. V závěrečném duelu základní části přivítá v sobotu od 18 hodin ve sportovní hale Třebeš soupeře ze Štěpánkovic – FBC Letku, jedenáctý tým soutěže.

„Teď se musíme dobře připravit, abychom příští víkend zvládli poslední kolo základní části a byli nachystaní na play off,“ dodal Pokorný.

FBC Štíři Č. Budějovice - FbC Respect Hradec Králové 2:10

Fakta - branky: 25. Koklar, 54. Vlček - 17. a 42. Gregor, 22. a 42. Hušek, 32. a 38. V. Heger, 44. a 55. Koubek, 54. Krejčí, 58. Nosek. Rozhodčí: Šedivý – Štengl. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 193. Zásahy brankářů: Švehla 23, Bicek 10 - Jurco 32. Třetiny: 0:1, 1:3, 1:6.

Další výsledky 25. kola: FBC Letka Toman Finance Group – ASK Orka Čelákovice 7:4 (3:0, 2:0, 2:4), DDQ Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno 2:6 (0:2, 1:2, 1:2), Goldea PANTHERS OTROKOVICE – TJ Znojmo LAUFEN CZ 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), FAT PIPE Start98 – Bulldogs Brno 7:4 (1:1, 2:2, 4:1), Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBŠ Hummel Hattrick Brno 0:5 (0:0, 0:3, 0:2), FbC Plzeň - Florbal Ústí 3:4p (0:0, 3:2, 0:1, 0:1).