Tak tohle bylo opravdu něco. Finále, jenž vyvrcholilo na mamutím skoku v Deštném v Orlických horách, nabídlo neuvěřitelnou podívanou. Podle mnohých ohlasů se jednalo o jeden z nejlepší závodů v historii tohoto sportu. Na Rychnovsku totiž dokázalo magickou hranici 90 bodů za jeden skok překonat hned devět závodníků. Nejlepší skok předvedl vítěz Adelisse, který byl ve třetí sérii oceněn 98 body. Druhý skončil vítěz seriálu Ruud. Bronz si v Deštném vyskákal další Nor Samnoey.

Finále SP v Big Air
(Deštné v Orlických horách)
Muži: 1. Adelisse (Fr.) 194,25, 2. Ruud 191,50, 3. Samnoey (oba Nor.) 188,50.
Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Ruud 310 b., 2. Hall (USA) 240, 3. Adelisse 188.
Ženy: Páteční závod byl zrušen.
Konečné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Tannová 240 b., 2. Gremaudová 200b. (obě Švýc.), 3. Killiová 195 b. (Nor.).

Celkovým vítězem Světového poháru se stal Ruud. Devatenáctiletý norský lyžař dokázal porazit druhého Američana Alexe Hall o 70 bodů. „Všichni předváděli výborné výkony. Závod měl ty nejvyšší parametry, což bylo vidět na známkách,“ řekl k závodu v Deštném celkový šampion Ruud.

Ani jeden z českých závodníků se nedokázal probojovat z kvalifikace. Hned tři domácí borci se však dostali do nejlepší třicítky. Na 28. místě skončil teprve šestnáctiletý Štěpán Hudeček, hned za ním Matěj Švancer, do kterého se po vítězství na olympiádě mládeže vkládali největší naděje a třicítku uzavřel Vojtěch Breský.

Ženy nakonec v Orlických horách nezávodily. Důvodem byla náročnost skoku. Z celkového vítězství se raduje švýcarská závodnice Giulia Tannová.