Díky speciálním golfovým pomůckám se školní zahrada proměnila v golfové hřiště se třemi jamkami a více než 70 dětí z šesti tříd si poprvé mohlo zkusit zahrát golf.

Hole Snag z tvrzeného plastu jsou lehké, ale přesto velice pevné a umožňují odpálit míček až na 50 metrů. Mají zvětšenou hlavu, aby se dětem balon dobře trefoval. Míčky jsou podobné spíše tenisákům než golfovým balonkům. Cílová vlajka má válcovou základnu, na kterou se míčky při zasažení přilepí díky suchému zipu.

Pro nácvik patování skvěle posloužily betonové cesty. I zde se patovalo proti cíli opatřenému suchým zipem. Golfové pomůcky Snag nepotřebují díry v zemi, jsou přenositelné a názorné, takže hra je učením i zábavou. Což dokumentovala náborová akce  – děti si golfové odpoledne skutečně užily.

Na náborovou akci navazují golfové tréninky v areálu AquaGolfu v Plačicích. První návštěvu a golfovou lekci včetně zapůjčení potřebného vybavení mají děti i dospělý doprovod vždy zdarma. Bližší informace o trénincích zájemcům podá Petr Drbal, telefonní číslo: 724 010 418, e-mail: pdrbal@gchk.cz.   (daw)