V regionálním měřítku si pořádnou porci úspěchu užili hráči Tenis-centra DTJ Hradec Králové.

Chcete důkaz? Hned devět týmů (od babytenistů po dospělé) dokázalo svoji soutěž vyhrát a postoupit!  To je číslo jako hrom. Sportovní ředitel Petr Šanovec může být na reprezentaci klubu náležitě hrdý. Vše přisuzuje poctivé dřině. ,,Dlouhodobě pracujeme s mládeží ve všech věkových kategoriích, od minitenisu přes babytenis, mladší žactvo, starší žactvo, až po dorost, ale před sezónou čekat takový úspěch, by bylo příliš domýšlivé. Věřil jsem našim hráčům a trenérům, nic víc," říká ve vší skromnosti.

Klub na jaře reprezentovalo dvacet družstev. Ta odehrála celkem 132 zápasů, z toho 107 vítězných! ,,Sestavit tolik týmů je nesmírně těžké. Tato  mravenčí práce trvá více než rok. Je s tím hodně starostí. Musíte mít přehled o všech kategoriích. Věková hranice dětí začíná od pěti let a končí v kategorii dorostu v osmnácti letech. Člověk si kolikrát připadá jako v Babylonu. Ale strašně mě to baví," nezastírá Šanovec.

Zápasy, stejně jako hráči na kurtu, abnormálně prožívá. Nervová soustava dostává pořádně zabrat. Příklad? Při utkání staršího žactva o postup na mistrovství České republiky svedla Adéla Dörreová úžasnou bitvu s Natálií Jindrovou ze Žamberka. Ve třetím setu odvrátila několik mečbolů a nakonec jej získala ve svůj prospěch v poměru 7:6. ,,To bylo něco. Docela to se mnou mávalo," směje se sportovní ředitel. ,,Nedokážu si představit, že naše družstvo hraje o postup nebo jen důležité utkání a já tam nejsem," dodává.

Na republikový šampionát se podívá rovněž tým mladšího žactva. Ten v konečném účtování předstihl díky lepšímu vzájemnému utkání rivala z Pardubic. Na kurtech Pernštýna zvítězil 5:4. Šanovec je však ohledně vypjatého soupeření mezi krajskými městy nad věcí. ,,Rivalita tady vždy byla a bude. V těchto zápasech panuje jiný sportovní nádech, ale to je vlastně dobře."

Areál DTJ se v Hradci Králové nedávno rozrostl o čtyři nové tenisové dvorce, v současnosti jich je tedy třináct. Jedním z důvodů je zvýšený zájem o tento atraktivní sport. ,,Roky se snažíme o výchovu dětí v oblasti závodního tenisu. Je k tomu třeba kvalitní a zkušený tým trenérů, zázemí a dostatečný počet kurtů. Vše v poslední době do sebe zapadá a odráží se to ve zvýšeném zájmu rodičů a dětí o tenis i k zvýšenému nasazení a přístupu dětí k tréninkům."

O koncepci oddílu do budoucích let má Šanovec jasno. ,,Jednoznačně budeme sázet na práci s mládeží. Jak na bázi závodní, tak na té rekreační. Nově pracuje v klubu jako šéftrenér Vladimír Volejník. Máme jasnou strukturu tenisové školy a akademie Robina Vika. Každá část má jiné úkoly a priority, ovšem nejdůležitější je pro nás přivést děti ke sportu."

Úspěchy v kostce:
Kategorie dospělí: Tým B: postup do 2. ligy. Tým C: postup do divize. Tým D: postup do Královéhradecké krajské soutěže.
Kategorie dorost: Tým C: postup do Junior Tour.
Kategorie st. žactvo: Tým A: postup na MČR. Tým B: postup do Junior Tour.
Kategorie ml. žactvo: Tým A: postup na MČR. Tým B: postup do Junior Tour.
Kategorie baby tenis: Tým A: postup do krajského finále.