Šlágrem 5. kola Ženské basketbalové ligy bude dnešní derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Trutnovská Kara se zítra představí v Karlových Varech.

So 16.00: Sokol Hradec Králové (10. místo, 5 bodů) – BK Pliska Studánka Pardubice (12. místo, 4 body).

První letošní východočeské derby se uskuteční dnes v hale na Eliščině nábřeží. Hradecké „lvice“ a pardubickou Studánku dělí bod a dvě příčky. Favoritem je domácí tým. „Roli favorita musíme přijmout, jelikož hrajeme v domácím prostředí a Pardubice v letošní sezoně ještě nevyhrály,“ uvedla hradecká trenérka Romana Ptáčková. „Lvice“ se z výhry radovaly hned v prvním kole (Karlovy Vary 68:60), jenže pak přišly tři porážky v řadě.

„Pardubice jsou nevyzpytatelným týmem. Dokážou snadnou prohrát, ale jsou také schopny se vytáhnout na silného soupeře. Proti nám se budou určitě snažit,“ dodala Romana Ptáčková.

Platí stále pardubické tvrzení z loňské sezony, že můžeme všechno prohrát, ale Hradec musíme porazit?

„Tak pochopitelně (smích). Ne vážně. Už bychom měli zvítězit, aby nám neujel vlak. Oproti minulým zápasům musíme více vložit do hry srdce, ale o to se v tomto utkání nebojím,“ tvrdí pardubický trenér Roman Chocholouš.

Studánka se zatím potýká s jednou zajímavou věcí. Vždy, když zlepší obranu, „hoří“ střelecky. „Je možné, že nás stojí tvrdší bránění více sil. Spíše si ale myslím, že holky ztrácejí herní disciplínu. Nedotahují systémy do konce, každá si střílí, jak chce,“ všiml si kouč.

(jt, zz)