„Naším cílem je dostávat národní výběry do různých měst napříč republikou a podporovat a rozvíjet tak florbal v různých regionech. V Hradci Králové se reprezentace představí vůbec poprvé v historii, a tak nás těší, že je již nyní na muže vyprodáno,“ uvedl prezident českého svazu florbalu Daniel Novák

Program turnaje v Hradci Králové

Čtvrtek – 2. února
U19: Česko – Švýcarsko (19.00).

Pátek – 3. února
U19: Švýcarsko – Finsko (10.00).
U19: Česko – Finsko (16.30).
Muži: Česko – Švýcarsko (19.00).

Sobota – 4. února
U19: Finsko – Švýcarsko (13.30).
Muži: Česko – Švýcarsko (16.00).
U19: Česko – Švýcarsko (18.30).

Neděle – 5. února
U19: Česko – Finsko (11.00).

VELKÉ LOUČENÍ

Mužský národní tým v obou duelech vyzve Švýcarsko. Dojde tedy na zajímavé měření sil celků, které patří mezi velkou čtyřku. Páteční klání bude mít i zajímavý podtext. S reprezentační kariérou se budou loučit úspěšní hráči Tom Ondrušek a medailista z posledních dvou šampionátů Martin Beneš.

Hlavnímu zápasu budou předcházet dva mače juniorek. Ta Česká se proti Finsku představí od 16.30, muži budou začínat v 19 hodin. V sobotu bude opačný scénář.

PO DLOUHÉ DOBĚ DOMA

A-tým se českým fanouškům představí po dlouhých dvou letech, naposledy na našem území odehrál turnaj Euro Floorball Tour v Plzni.

„Jsem rád, že můžeme českým fanouškům znovu ukázat naši florbalovou reprezentaci. O to víc, že se jedná o národní výběry, které v uplynulém roce byly úspěšné na světových šampionátech, neboť jak muži, tak i juniorky vybojovali stříbrné medaile a ukázali, že se na mezinárodní úrovni posouváme stále výš,“ dodal Novák.