Do herny DTJ v pátek večer dorazí Petr Korbel, rozhodně největší hvězda posledních X let českého pingpongu. Muž, který kvůli svým úspěchům i charismatu přesáhl hranice tohoto (malého - tak to je) sportu.

Hradec se totiž v semifinále extraligy utká s Korbelovým TTC Ostrava 2016. Po prvních dvou utkáních vede favorit, tedy hostující tým, 2:0 na zápasy. Souboj začíná v 18 hodin. Pokud Hradec uspěje, čtvrtý díl série bude na programu v sobotu.

„Diváci, kteří v pátek zavítají na utkání, se mohou těšit na vynikající stolní tenis. V sestavě TTC Ostrava nebude chybět bývalý reprezentant Petr Korbel, dále se představí Aleksandar Karakaševič, Hung-Chieh Chiang a současný český reprezentant Tomáš Tregler," slibuje velkou podívanou Martin Lučan, trenér a šéf domácího klubu.

Je to tak, Korbel je prostě legenda. Byl čtvrtý na olympiádě, má medaile z mistrovství Evropy. A vloni přesunul extraligovou licenci z Havlíčkova Brodu, kde předtím působil, do rodného kraje. „Ostrava je mekka stolního tenisu," vysvětlil. V sezoně se to potvrzuje, jeho mužstvo jde za titulem.

V Hradci to může potvrdit už v pátek večer.

Stolní tenis - extraliga mužů

Semifinále play off, 1. zápas: TTC Ostrava 2016 – DTJ Hradec Králové 4:0 (Karakaševič – Palkovský 3:1, Chiang – Foff 3:0, Korbel – Olejník 3:0, Chiang – Palkovský 3:2).

2. zápas: TTC Ostrava 2016 – DTJ Hradec Králové 4:0 (Tregler – Foff 3:1, Chiang – Olejník 3:1, Karakaševič – Palkovský 3:0, Chiang – Foff 3:0). Stav série: 2:0.

Třetí utkání série se hraje v pátek od 18 hodin v Hradci Králové, kde by se hrál i případný duel v sobotu od 16 hodin.