Tradiční podzimní běžecká akce v Hradci Králové vstupuje v letošním roce již do svého devátého ročníku. V neděli 3. října 2021 se do východočeské metropole sjede na tisíc běžců z celé České republiky i ze zahraničí. Ti se postaví na start Olfincar Hradeckého půl/maratonu.

Hned několik závodů

Centrum závodu bude po loňské premiéře opět umístěno před Malšovickým stadionem na břehu řeky Orlice. Účastníci akce se mohou registrovat do královské maratonské distance (42 km), klasického půlmaratonu (21 km) nebo složit dvojici (2x 10,5 km). Pro širokou veřejnost je určen Lidový běh na 5 km, pro děti jsou připraveny dětské závody.

Trasa maratonu a půlmaratonu je certifikována, což láká na start mimo jiné i špičkové běžce. V letošním roce je ohlášen na maratonu útok na čas 2:25 hod (Martin Kučera) a 2:50 (Barbora Jíšová). Trať obou hlavních závodů je každoročně velmi rychlá a přitahuje širokou veřejnost k posouvání osobních rekordů.

Doprovodný program

O skvělou atmosféru se stará četné publikum podél trati a také hudební produkce bubeníků na startu a v cíli závodu. Generální partner akce, firma Olfincar, připravila doprovodný program pro děti a prezentaci vozů Škoda, VW, Toyota a Volvo, včetně nejnovějšího modelu na elektrický pohon XC40 Recharge, který pojede jako zaváděcí vozidlo a časomíra.

„Již druhý rok po sobě se sportovní akce dostávají do velmi složité situace díky hygienickým omezením a nařízením. Ani tak významný a zavedený závod, jakým je Hradecký půl/maraton, není výjimkou, ale jsme rádi, že se na startu objeví aspoň tisíc běžců, kterým můžeme tento krásný podzimní zážitek zprostředkovat již podeváté v řadě,“ říká ředitel závodu Roman Šinkovský z pořádající organizace Sportvisio.