Karatistická Grand Prix Hradec Králové má za sebou vydařenou premiéru ve Fortuna Aréně. Tento největší turnaj v ČR byl do nových prostor přemístěn kvůli velkému nárůstu závodníků v posledních dvou letech a také proto, aby si organizátoři z hradeckého Spartaku mohli halu vyzkoušet před nadcházejícím ME karate SKIF, které se bude konat v květnu 2017 právě na zimním stadionu v Hradci.

„V letošním roce se na Grand Prix představilo neuvěřitelných 1231 soutěžících ze 112 klubů dvanácti států. Fortuna Aréna poskytla závodníkům osm tatami. Vítězně vyšel tým Central Slovakia, jenž získal 30 medailí, z toho 10 zlatých. Druhé místo obsadila repre Lotyšska, třetí byl klub Karate České Budějovice. První pětku doplnily Team Viking Norway a tým Ukrajiny. Turnaj v novém prostředí si pochvalovali závodníci, trenéři i rozhodčí. A samozřejmě také pořadatelé, kteří s podporou města, Královéhradeckého kraje a České unie bojových umění opět posunuli turnaj blíže k nejpřísnějším světovým měřítkům," uvedl Kamil Guzek z pořádajícího SK Spartak Hradec.