Volejbalový tým juniorů TJ Slavia Hradec obsadil na testovacím turnaji skvělé páté místo. V tradičním klání v konkurenci všech družstev hrajících nejvyšší domácí soutěž podlehl pouze v základní skupině Brnu a to v každém setu o dva míče. Dále ve skupině porazil Liberec a Beskydy.

Prohrou s favorizovaným Brnem, které celý turnaj vyhrálo, si Hradec zajistil boj o konečné páté místo, kde ve tříčlenné skupině zdolal Zlín a Beskydy shodně 2:1 na sety.

Velkým přínosem se stal nahrávač Nikolas Zoikas, hostující ze Svitav, který zrychlenou hrou uvolňoval hradecké útočníky na jednoblok. Ve výborném světle se představil také smečař a kapitán Ondřej Lenc, jenž hostuje z ČZU Praha. Na postu univerzála zahrál výborně Martin Václavík, který se již připravuje s A týmem mužů Aera Odolena Voda. V pozadí nezůstal ani čerstvý účastník ME juniorů Petr Hora, jemuž zdatně sekundoval odchovanec a velký dříč Matyáš Horáček.

O individuální úspěch se zasloužil Petr Hora, který obsadil v testování vynikající druhé místo. Před ním skončil pouze jeden z největších současných talentů Donovan Džavoronok, působící v ČZU Praha.

Na úspěch mohou mladíci navázat již o víkendu, kdy startuje extraliga juniorů. Utkají se s Velkým Meziříčím a s Brnem (začátky 10 a 14 hodin).

Pořadí: 1. Brno, 2. Ostrava, 3. Příbram, 4. ČZU Praha, 5. Hradec Králové, 6. Zlín, 7. Beskydy, 8. České Budějovice, 9. Dansport Praha, 10. Plzeň, 11. Velké Meziříčí, 12. Liberec, 13. Lvíčata ČR.   (lej, ld)