SO 17.00: BK Imos Brno (2. místo, 22 body) – Sokol Hradec Králové (3. místo, 22 body). Lvice byly před týdnem blízko senzace. Na palubovce favorizovaného USK vedly ještě sedm minut před koncem o 11 bodů. Přesto však padly 86:81. Trenérka Romana Ptáčková byla přes nezvládnutý závěr na svůj tým pyšná: ,,Překousla jsem to rychle. Holky udělaly v tomhle zápase maximum. Asi bychom chtěly moc. Vážím si, jak jsme tohle těžké utkání zvládly a dokázaly takhle silnému soupeři konkurovat." V kabině vládne stále pohoda, vždyť Hradec sídlí na třetím místě tabulky. ,,Holky i já jsme konečně překonaly takovou tu bariéru, že se i s takovým týmem, jaký má USK, dá hrát. To je ohromně pozitivní zjištění," doplňuje Ptáčková. Dnes se její svěřenkyně představí na palubovce dalšího českého giganta – BK Imos Brno. Právě první vzájemný duel byl ovlivněn zbytečným respektem, lvice prohrály úvodní čtvrtinu 9:20 a manko už nedotáhly. ,,Zkusíme je samozřejmě potrápit. Pokud by se ale zápas nevyvíjel dobře,  silami příliš plýtvat nebudeme a zátěž rozvrstvíme na více hráček," říká Ptáčková. A jak na Brno? ,,Chceme vyvinout co největší tlak na perimetru, aby šlo co nejméně přihrávek do podkošového prostoru, kde má soupeř výškovou převahu."

NE 17.30: Slovanka Mladá Boleslav (9. místo, 15 bodů) – Kara Trutnov (4. místo, 18 bodů). Basketbalistky Trutnova jsou sice v tabulce o pět míst výše než jejich nedělní sok z Mladé Boleslavi, přesto celý tým ví, že jej čeká hodně těžký duel. Slovanka patří rok co rok k obávaným soupeřům a nejinak tomu bude i zítra. Ambice podkrkonošského celku navíc brzdí situace v kádru, kouč Martin Petrovický se totiž bude stále muset obejít bez tří opor. „Tým máme bohužel stále stejný. Scházet bude Lenka Větrovcová, Katka Nováková a pořád i Andrea Ovsíková. Ta už sice zkouší hrát, zatím jsme se ale rozhodli, že s jejím nasazením vyčkáme. Po konzultaci s odborníky bude ještě 14 dní jen posilovat, aby se zranění nevrátilo," popsal stav kádru Petrovický, jenž navíc neví, zda bude moci využít juniorku Veselou, jíž trápí bolesti zad.

I bez pivotek ale bude chtít Kara ve Středočeském kraji  uspět. Slovanka z jedenácti duelů vyhrála jen čtyři a úspěchem by se mohla trutnovskému soupeři v tabulce přiblížit. „To určitě nechceme. Důležitá pro nás bude rotace hráček, musíme se soustředit především na obranu a nedovolit Slovance střílet lehké koše. Bude také potřeba zesílit vnitřní prostor a včas zastavovat protiútoky," doplnil Martin Petrovický.

Hned ve středu čeká Karu domácí utkání Středoevropské ligy proti Miškolci.