Má radost a má k ní důvod. On i jeho kolega Jan Černý (3. místo) z hradeckého judistického oddílu Sokol bodovali na mistrovství České republiky mladších žáků a žákyň v Ostravě. Z hradeckého oddílu se  na mistrovství probojovalo celkem šest závodníků.

V silné konkurenci se judisté pod vedením trenérů Macháčka a Štraita st. rozhodně neztratili. Třetí místo vybojoval v hmotnostní kategorii do 46 kg po velmi dobrém taktickém výkonu Jan Černý. Přeborníkem České republiky se ve své kategorii nad 60 kg stal David Doležal, který využil zejména své výborné fyzické kondice, přičemž v celém turnaji nenašel přemožitele.

Mladší žáci tím navázali na úspěchy z loňského roku, kdy družstvo Sokola HK obsadilo 2. místo na MČR družstev starších žáků. Letos na podzim se také na dorosteneckých mistrovstvích ČR jednotlivců, na 3. příčce umístil Matěj Štrait a na pátých pak shodně Jakub Rusek, Dominika Ježková a Michaela Martinková.

Na juniorských mistrovstvích ČR se na 3. pozici umístila také Karolína Glovacká. V mužské kategorii se skončil třetí v hmotnosti do 73 kg František Štrait ml. Je třeba zmínit i extraligové družstvo mužů hradeckého Sokola, které se i v letošním roce udrželo v soutěži. Členové Sokola se účastní i mistrovství v kategoriích Masters, kde vybojovali Jiří Kašuba ve váze do 73 kg a Jiří Hynais ve váze do 81 kg shodně stříbrné medaile.

V současné době  má oddíl  juda na 210 aktivních členů, což je rovněž výsledkem dlouho očekávaného sloučení s oddílem PSK Judo Hradec Králové, kdy se oba oddíly sloučily v jeden silný  klub.

Oddíl se zaměřuje na trénování dětí a mládeže, což se v minulosti osvědčilo a nyní začíná přinášet výsledky. V současnosti v oddílu juda trénuje pět skupin judistů od baby juda přes přípravku, družstva  mláďat a mladších žáků a žákyň, dorostenců, juniorů mužů až po  veterány.   (hyn)

Družstvo Sokola Hradec Králové.