Pozornost poutá především kvalifikační dostih Velká cena Skanska DS, a.s., steeplechase cross country kategorie NL na 5800 metrů o 200 000 korun.

Na startovní listině figuruje třináct koní a jezdců. Trojice Juventus (ž. Váňa), Korinka (Složil) a Profil (Rája) se kvalifikovala již v jarní části sezony, pro ostatní to bude jedna ze dvou posledních příležitostí splnit podmínku pro start na nejprestižnějším domácím dostihu roku 2008.

Usilovat o účast ve Velké pardubické budou Icare Du Renom (Liška), Major Wako (Petr Tůma), Marath (Sovka), Mr. Land (Sedlář), Pessoa (ž.Andrés), před léty skvělý Retriever (žk.Váňa, ml.), Roosevelt (ž. Kousek), Vilona (ž. Myška), předloňský vítěz Velké Decent Fellow (ž. Hurt) a také slovenský Francouz High Tech Made (ž. Brečka).

Favority by měli být Juventus a Decent Fellow. Do boje o vítězství by mohli zasáhnout i Retriever a Pessoa, ten však půjde podobný dostih poprvé.

Na programu sobotního odpoledne bude celkem devět překážkových dostihů, které divákům nabídnou kvalitně obsazená pole startujících. Zajímavá bude například cross country II. kategorie na 5200 metrů, Memoriál Ing. Michala Rabase, kde se sejde deset zkušených a velmi dobrých steeplerů, jakými jsou například nadějný Welldancer, Numero Due, Hirsch, Lakreg, Luxor a další.

Také v rámcových dostizích se představí řada koní z absolutní špičky. První dostih bude odstartován ve 13 hodin, ten kvalifikační v 16.30 hodin.