Jednadvacetiletá střelkyně během své sportovní kariéry vybojovala stříbro a bronz na juniorských evropských šampionátech, mezi dospělými se na ME a na MS probojoval do elitní desítky. A může se pochlubit tím, že jako první český sportovec vybojovala účastnické místo na olympijských hrách. Bylo to ve španělské Granadě v září 2014, kdy na svém premiérovém mistrovství světa obsadila šesté místo ve finále střelby z malorážky na 3x 20 ran.

Závěrečnou část přípravy Mazurová absolvovala v Doudlebách. „Na domácí střelnici mám ideální podmínky, klidnější místo ke koncentraci bych nenašla," řekla před odletem za oceán, kde se splní její olympijský sen. „Těším se moc. Hlavně na atmosféru, která bude úplně jiná než na běžných závodech. Potkám zajímavé lidí a naberu hodně zkušeností," těší se Nikola Mazurová, která se už zabydlela v olympijské vesnici. Její spolubydlící je partačka Adéla Bruns.

První závod, jímž bude vzduchová puška, čeká české reprezentantky v sobotu 6. srpna, podruhé se střelecké duo Bruns - Mazurová představí ve čtvrtek 11. srpna ve sportovní malorážce.

„Mojí hlavní disciplínou je malorážka. Střelbou ze vzduchové pušky se zabývám o něco méně. Malorážka mě i osobně víc baví, vzduchovka sice také není špatná, ale oproti malorážce je to občas docela nuda, tedy alespoň pro mě," říká s úsměvem sympatická dívka.

A na otázku, s jakými výsledky by byla spokojena, odpověděla: „Na svůj první olympijský závod v Riu jsem hodně trénovala, Budu se maximálně snažit, abych se vracela s dobrým výsledkem." Nezbývá nic jiného, než popřát přesnou mušku.