Druhý mečbol již využili. Basketbalisté královéhradeckého Sokola v domácím prostředí porazili celek Sokol Pražský, čímž vybojovali rozhodující třetí bod zaručující postup do dalšího kola play off druhé nejvyšší soutěže. V semifinále je čeká silný Chomutov.

I. LIGA MUŽŮ

čtvrtfinále play off
4. zápas: Sokol Hradec Králové – Sokol Pražský 96:78 (23:22, 45:40, 66:59). Body: Macela 21, Kiršbaum 21, O. Peterka 17, Špaček 13, Mahler 10, Synáček 7, Jelínek 7 – Vyoral 22, Tomas 22, Brůha 13, Kulich 10, Jindra 5, Chotaš 2, Vansa 2, Nekolný 2. Rozhodčí: Vondráček, Šikner. Fauly: 15:16. Trojky: 12:6. Trestné hody: 15/12 – 12/8. Doskoky: 31:29. Konečný stav série: 3:1.

Poté, co Pražané snížili stav série na 1:2, se konalo čtvrté utkání v Třebši. Předpokládané drama tentokrát přilákalo do haly slušnou diváckou návštěvu. Domácí basketbalisté tak měli velkou podporu.

Hradečtí vstoupili do zápasu tradičně dobře a zanedlouho vedli 8:2. Stejně jako v předchozích duelech se však soupeř brzy dotáhl a dokonce šel do vedení. Díky koši v posledních vteřinách Východočeši úvodní čtvrtinu těsně vyhráli.

Celek z hlavního města zkraje druhého dějství strhl vedení znovu na svoji stranu (31:27). Bylo to však naposled v utkání. Tým kouče Lubomíra Peterky šel posléze šňůrou sedmi bodů během minuty do psychické výhody. V poločase svítilo na ukazateli skóre 45:40.
Trojky Synáčka, Macely a Kiršbauma v úvodu třetí části byly pro soupeře „smrtící“. Tomu se sice následně podařilo snížit, ale domácí výběr opět poodskočil.

V posledním dějství Pražané definitivně odpadli. Hradec je vyhrál suverénně 30:19. Kapitán Kiršbaum dal v této části deset ze svých celkových jednadvaceti bodů.

V semifinále se královéhradecký Sokol utká s vítězem základní části Chomutovem. Termíny zápasů zatím nejsou známy.
Další výsledky: Kara Trutnov – Levharti Chomutov 76:91 (konečný stav série: 1:3), Proton Zlín – BK Lions Jindřichův Hradec 55:90 (konečný stav série: 1:3), BK Ústí nad Labem – BK Breda & Weinstein Opava B 71:73 (stav série: 2:2).