Nejvyšší tuzemská soutěž mužů, Kooperativa NBL, je nyní sice trochu v ústraní, ale už za necelý měsíc vstoupí do nového ročníku. Stane se tak o prvním říjnovém víkendu.

Jednotlivé týmy už mohutně zbrojí na ostrý start. Tým Hradce Králové má za sebou měsíc tvrdé přípravy na druhou extraligovou sezonu. Sokoli dřou v tělocvičně, venku i v posilovně. Často absolvují dvoufázové tréninky. Důvod? „Chceme dopadnout lépe než ve své premiérové sezoně mezi elitou,“ pravil Lubomír Peterka, trenér Východočechů, hned po květnovém barážovém udržení v nejvyšší soutěži.

O tom, že to myslel vážně, svědčí i aktuální hráčský kádr hradeckého celku. Vedení klubu se podařilo udržet opory Stamenkoviče a Lošonského. Ve městě pod Bílou věží budou pokračovat i další klíčoví hráči Sedmák s Ondřejem Peterkou. Posilou je 31letý srbský křídelník Djordje Tresač, jenž naposledy působil ve slovenské Handlové. Ze zámořské univerzitní soutěže NCAA přichází 23letý Dominik Heinzl. Dalším novým borcem je stejně starý David Pekárek. Ten v loňské sezoně nastupoval za prvoligový tým GBA Europe, s nímž se Hradec utkal v baráži, ale předtím působil rovněž za mořem.

Hradecký klub už naopak nepočítá se dvěma Američany Candou a Marquardtem. Na listině odchodů je rovněž pivot Hampl. Ten se kvůli rodině vrátil do Španělska, odkud před loňskou sezonou na východ Čech přišel.

Svěřenci kouče Lubomíra Peterky v rámci letní přípravy zatím odehráli dvě střetnutí a obě pro ně dopadla vítězně. Nejprve doma porazili svitavské Tury a poté vyhráli na palubovce Kolína.

Úvodní mistrovský zápas nové sezony absolvují Královští Sokoli 5. října na palubovce BK Olomoucko, 9. října se představí v Opavě a první domácí duel je čeká 12. října, kdy vyzvou Ústí nad Labem.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY KRÁLOVSKÝCH SOKOLŮ

23. srpna: Hradec Králové – Dekstone Tuři Svitavy 98:81. Body HK: Lošonský 23, Sedmák 20, Tresač 17,O. Peterka 12, Pekárek 11, Andres 5, Jirák 4,

Stamenkovič 3, Mahler 2, Kantůrek 1.

10. září: BC Geosan Kolín – Hradec Králové 78:84.

Body HK: Pekárek 20, Tresač 19, O. Peterka 12, Sedmák 10, Heinzl 6, Lošonský 6, Stamenkovič 5, Andres 3, Mahler 3.

13. září: BK Olomoucko – Hradec Králové

18. září: Hradec Králové – BC Geosan Kolín

(18.45, sportovní hala Třebeš)

21. září: MBK Handlová – Hradec Králové

22. září: BK Slávia Žilina – Hradec Králové

26. září: Hradec Králové – BK Slávia Žilina

(18.30, sportovní hala Třebeš)

27. září: Basket Brno – Hradec Králové