Poté, co v premiéře uspěla rezerva Jičína v utkání z Hustopečemi, druhé jarní dějství první ligy házenkářů bodový zisk žádného z východočeských mužstev nepřineslo.

Také Aleš Dolejší přispěl střelecky k vítězství Jičína B nad Hustopečemi. Domácím se v útoku nebývale dařilo, soupeři nasázeli 37 branek.
Jičínska rezerva se prostřílela na pátou příčku. Náchod body trestuhodně ztratil

Tým z města pohádek tentokrát padl v hale tabulkově hůře postaveného Chodova, hráči Dvora Králové nad Labem po domácí porážce s Vršovicemi prohráli i na půdě lídra tabulky Litovle.

Důležitý duel Náchoda na palubovce Hustopečí byl odložen.

I. liga házenkářů, 14. kolo

Chodov – Jičín B 32:26 (16:13)

Velmi vyrovnaný byl úvod utkání v hale na okraji Prahy. Soupeři se střídali ve vedení a ještě v 15. minutě si hosté udržovali náskok (8:9). Pak se ale domácím podařily tři tříbrankové série a do přestávky si nesli tříbrankový náskok.

Po pauze si Chodované s přehledem udržovali dostatečný brankový odstup a s přispěním skvěle hrajícího Ivo Šafáře, jenž v utkání nastřádal 10 branek, dovedli duel do vítězného konce.

Fakta – branky: I. Šafář 10, Hlavatý 5, Trunda, Hanus a Medenčevič 3, Friedel 3/2, Krouský 2, Turek, Kopřiva a Řežábek 1 – A. Dolejší 7/2, Doškář 5, Matouš 5/3, Bareš 4, Thorovský a Masák 2, Frýba 1. Rozhodčí: Pražák, J. Šulc. Vyloučení: 3:4. ŽK: 2:2.

Litovel – Dvůr Králové nad Labem 34:25 (20:10)

Dvorští házenkáři si jistě v hale vedoucího celku tabulky plánovali, jak se pokusí zachytit nástup soupeře do zápasu. Jenže uběhlo šest minut a domácí vedli 4:0. Až v čase 6:27 zaznamenal úvodní střelecký zápis Východočechů Groh a v polovině první půle to s hosty nevypadalo vůbec zle (9:6).

Ve zbytku úvodní půle ale domácí odskočili do náskoku 20:10 a druhou půli mohli dohrát v klidu. Tentokrát sice vyšel nástup skvěle Dvorákům (21:15 a 22:17), žádné větší drama ale favorit nedovolil a ze zápasu si odnesl zasloužené vítězství rozdílem devíti branek.

Na straně hostů se osmi vstřelenými góly blýskl Jiří Groh, jednou se trefil i brankář Martin Babčaník.

Házenkáři Jičína prohráli na palubovce plzeňského Talentu 27:28.
Senzace se nekonala, Jičín těsně padl v Plzni

Fakta – branky: Geist 8, J. Šmíd 6/1, Prošvic 5, Pohlmann 4, Tkadleček 3, Piwko, Mrnuštík a Dořičák 2, Dolák a Pindej 1 – Groh 8/4, M. Picha a Pavelka 4, Šturm a Bonaventura 3, Babčaník, Kamberský a Všetečka 1. Rozhodčí: Bečička, J. Horák. Vyloučení: 6:6. Bez karet.

Hustopeče – Náchod odloženo

Další výsledky 14. kola: Strakonice – Zlín 33:22, Vršovice – Vsetín 28:23, Bystřice pod Hostýnem – Velká Bystřice 22:24.

Program 15. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Bystřice pod Hostýnem. 17.30: Velká Bystřice – Náchod. Neděle 13.00: Vsetín – Litovel. 17.00: Jičín B – Strakonice, Chodov – Hustopeče. 17.30: Zlín – Vršovice.