Druhý ročník neotřelého klání přilákal jedničky české cyklistiky a nabídne atraktivní podívanou pro diváky.

Po vzoru světových akcí představuje závod Gočárovy schody exhibici ve sjezdu se schodů a zároveň nabídne bohatý doprovodný program divákům a hradeckým obyvatelům. Závodu se zúčastní domácí cyklistická špička včetně ředitele závodu Jana Hrušky a olympionika Jana Škarnitzla.

Na městském okruhu navrženém zkušenými traťovými architekty vynikne cyklistická dovednost a výkonnost závodníků. „Důležité je mít řidítka pod kontrolou a hlídat si rychlost," tvrdí zkušení jezdci.

Akci zahájí v 15.30 hodin dětský závod. Před vrcholem exhibice odstartuje v 16.30 hodin Nova jízda určená všem hobby jezdcům. Pojede se stylem 25 minut + 1 okruh. Hlavní závod Elita odstartuje před kostelem Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí o hodinu později a bude ve stylu 50 minut plus 1 okruh. Trasa povede ulicí Karla Tomana přes náměstí Jana Pavla II. a pivovarské náměstí až ke Gočárovým schodům. Po jejich zdolání vyjedou závodníci opět před kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde už je čeká „jen" cílová rovinka. Po vyhlášení výsledků proběhne autogramiáda nejlepších závodníků závodu Elita.

Hlavními partnery klání Mercedes-Benz Gočárovy schody jsou Mercedes-Benz Česká republika a Mitas a.s. Hlavním mediálním partnerem závodu je TV Nova.

Harmonogram akce: 13.00 – 16.00 hod.: akreditace závodníků na místě, 15.30 dětské závody, 16.30 (25 minut plus 1 okruh): start závodu Nova jízda, 17.30 (50 minut plus 1 okruh): start závodu Elita, 19.00: vyhlášení výsledků.

Na závod Mercedes-Benz Gočárovy schody se lze registrovat na oficiálních webových stránkách www.bikecup.cz a nebo přímo na místě v den akce.

Jana Urbanová