Chilský reprezentant nastoupil v utkání s Ostravou na pozici jedničky proti Egypťanu Khalidu Assarovi a začal velmi slibně. V prvním setu si vypracoval pohodlné vedení 9:5, nicméně Assar následně přestal chybovat a sérií 6 míčků v řadě získal první set na svou stranu. Ostravského hráče tento obrat psychicky nakopnul, a první dvouhra tak po výsledku 3:0 na sety patřila TTC.

Radek Skála zvládl začátek druhého duelu s hostujícím Jakubem Kleprlíkem na jedničku, když první set ovládl poměrem 11:8. Kleprlík však svou hru zpřesnil a poměrně s přehledem vyhrál následující dva sety. Ve čtvrté sadě už Skála držel s favoritem krok, srovnat stav na 2:2 ale nedokázal a Ostrava šla do vedení 2:0 na zápasy.

Do souboje trojek nastoupili za domácí Tibor Špánik a za hosty Adam Klajber. Tuto dvouhru rozhodly dva podobné momenty. V druhém setu už se zdálo, že Klajber srovná na 1:1, Špánik však odvrátil dva soupeřovy setboly a šel do vedení 2:0 na sety. Druhý obrat si Špánik schoval do stavu 2:1 na sety a 5:9 na míčky. Tentokrát už se Klajber k žádnému setbolu ani nedostal, naopak Špánik proměnil svůj druhý mečbol a snížil stav utkání na 1:2.

Jako jedničky obou týmů se proti sobě ve čtvrté dvouhře postavili Felipe Olivares a Jakub Kleprlík. Přestože Olivares opět ztratil slibné vedení v první sadě, tentokrát v dobrém výkonu pokračoval nadále. Vyhrál druhý set a začal diváky bavit skvělými výměnami. Po vítězství sahal i ve čtvrté sadě, koncovku ale nakonec zvládl lépe Kleprlík, který tak svou druhou výhrou dovedl celek TTC Ostrava 2016 k vítězství 3:1.

TJ Sokol PP Hradec Králové – TTC Ostrava 2016 1:3

Felipe OLIVARES – Khalid ASSAR 0:3 (-9,-7,-2), Radek SKÁLA – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (8,-5,-7,-8), Tibor ŠPÁNIK – Adam KLABER 3:1 (4,10,-4,10), Felipe OLIVARES – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (-12,6,-5,-12).

Špánik získal cenný skalp

Na vydařený výkon proti TTC Ostrava 2016 navázal Tibor Špánik i v utkání s HB Ostrov Havlíčkův Brod. Proti nejlepšímu hráči Extraligy Pavlu Širučkovi se díky aktivní a odvážné hře dostal až do páté sady. V ní se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Špánik vedl 5:0, pak rázem prohrával 5:7 a nakonec set dospěl do stavu 9:9. K překvapivému výsledku nakonec pomohlo i Širučkovo zkažené podání a Sokol šel do vedení 1:0.

Do druhé dvouhry Radek Skála nastoupil nabuzen Špánikovým úspěchem a proti Tomáši Treglerovi si v prvním setu vypracoval 6 setbolů. Všechny ale Tregler odvrátil a zkušeně zvládl koncovku i dalších dvou setů. Srovnal tak stav utkání na 1:1.

Felipe Olivaresovi sobotní utkání vůbec nesedlo. Přestože Tomáše Martinka v první polovině soutěže porazil, v sobotu byl tím, kdo tahal za kratší konec a prohrál 1:3. Nepříznivý vývoj už nedokázal zvrátit ani Tibor Špánik. Přestože i proti Treglerovi hrál velmi dobře, soupeř dokázal přijít na taktiku, která ho dovedla k výhře. Havlíčkův Brod tedy nakonec slavil vítězství 3:1

TJ Sokol PP Hradec Králové – HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:3

Tibor ŠPÁNIK – Pavel ŠIRUČEK 3:2 (7,-4,8,-4,9), Radek SKÁLA – Tomáš TREGLER 0:3 (-10,-10,-9), Felipe OLIVARES – Tomáš MARTINKO 1:3 (-7,-6,6,-6), Tibor ŠPÁNIK – Tomáš TREGLER 1:3 (7,-1,-5,-10).