Po loňském velmi úspěšném 1. ročníku se poblíž Hradce Králové uskuteční opět dobrodružný překážkový závod Gladiator race, který je právem považován za jeden z nejdrsnějších a nejpůsobivějších závodů v České republice.

Ve dnech 20. a 21. června 2015 se v Poběžovické kotlině u Holic postaví až dva tisíce závodníků extrémní výzvě v podobě šestikilometrové trati doplněné více než třiceti překážkami.

Gladiator race je zdaleka největší sportovní akcí tohoto regionu a záštitu nad ní převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Součástí akce jsou také přebory České republiky záchranných a bezpečnostních složek pod patronací ředitele krajské policie Pardubického kraje plk. Jana Švejdara.

„Pro závodníky z celé České republiky i ze zahraničí je připravena náročná trať plná bahna, vody a překážek. Unikátní kombinace drsného terénu, přírodních i umělých překážek a netradičních úkolů důkladně prověří připravenost závodníků po všech stránkách. Zajímavé bude srovnání široké veřejnosti a příslušníků specializovaných jednotek Policie ČR, kterých se na start postaví celá řada," říká ředitel závodu Roman Šinkovský ze sdružení Sportvisio.

Na startu se objeví také početné zástupy odvážných žen, dívek i smíšených párů, což dokládá, že akce je vhodná pro každého, kdo má pevnou vůli a odhodlání.

Závod je velmi atraktivní i pro diváky, kteří se mohou volně pohybovat po celém areálu, sledovat a povzbuzovat běžce v těch nejtěžších pasážích.

Součástí doprovodného programu budou mimo jiné ukázky akcí a techniky Policie ČR. Bližší informace a možnost registrace naleznete na www.gladiatorrace.cz.   (rš, pt)