Pět stovek příznivců si našlo cestu na další přípravný zápas ženské reprezentace. Svěřenkyně trenéra Ivana Beneše ale početné návštěvě radost neudělaly. Sousednímu Slovensku podlehly vysokým rozdílem dvaadvaceti bodů.

Česko – Slovensko 51:73 (16:23, 27:39, 39:65)

Body: Kateřina Elhotová 19, Hanušová 8, Burgrová 6, Švrdlíková 5, Kopecká 4, Vyoralová 3, Voráčková, Kulichová a Pudláková 2 – Žiřková 17, Oroszová 13, Bálintová 12, Vyňuchalová 8, Růžičková 7, Jurčenková a Slamová 6, Remenárová a Páleníková 2. Fauly: 18:20. Trestné hody: 17/13 – 15/10. Trojky: 0:9. Diváci: 500.

S ohledem na nezvládnuté starty zápasů z turnaje v Karlových Varech vstoupily Češky do zápasu soustředěně. Přesto jim to na úspěch nestačilo. Domácí trenér v sestavě musel oželet Kiu Vauhnovou, kterou krátce po příletu z USA nechal odpočívat. Nehrála ani zraněná Karolína Elhotová, zato se v utkání dařilo její sestře Kateřině, jež si v roli kapitánky připsala 19 bodů.

Kde to však Lvicím neklapalo, to bylo v obraně. I díky lepším doskokům získávaly Slovenky často velmi snadné pozice a soupeřky z nich nemilosrdně trestaly. Už první poločas ovládly rozdílem dvanácti bodů a po přestávce svůj náskok ještě navyšovaly.

„Slovenky byly lepší, dařilo se jim z venku, doplňovaly se na všech pozicích a pod košem získávaly doskoky. Zápas nedopadl ani se nevyvíjel podle našich představ. Šlo o naše dosud nejhorší utkání v přípravě. Byli jsme v totálním útlumu, naopak Slovenky předvedly výborný výkon. Vyhrály naprosto zaslouženě," hodnotil nepovedený duel kouč Ivan Beneš.

Hned v sobotu se Češky se stejným soupeřem utkaly znovu. Tentokrát to bylo v Praze za zavřenými dveřmi. Veřejnou generálkou na domácí šampionát, který startuje 16. června, bude 8. 6. zápas v Hradci Králové proti Chorvatsku.