Oslavy musejí počkat. Minimálně do čtvrtečního večera. Basketbalistky Hradce Králové v semifinálové sérii s Nymburkem poprvé prohrály a za stavu 1:2 na zápasy je ve čtvrtek na programu pokračování na palubovce soupeře. Lvice mají druhý mečbol.

Fanoušci v natřískané hale Sokola byly natěšení na velkou slávu. Po dvou jednoznačných výhrách se čekala i třetí a tím pádem historický postup do finále. Nic takového se nestalo.

Nymburk se vzepřel osudu, předvedl skoro dokonalý výkon a sérii po vítězství 71:57 pořádně zdramatizoval. „Měly jsme velmi špatný vstup do utkání, kdy jsme za dvě a půl minuty udělaly čtyři ztráty. To nás dost srazilo. Také jsme daly hodně prostoru Veronice Bortelové," posteskla si trenérka Romana Ptáčková.

Bývalá reprezentační rozehrávačka a majitelka stříbrné medaile z mistrovství světa 2010 odehrála luxusní zápas. Dirigovala hru Nymburka, až na malé výjimky, kdy ji vystřídala Darina Mišurová, odehrála celé utkání a přidala jednadvacet bodů. Nejvíce ze všech hráček na palubovce. Výtečně střílela ze střední vzdálenosti, dravými nájezdy pod koš si pohrávala s obranou Lvic.

„Byla lepší rozehrávačkou na hřišti. Dělala hru týmu, navíc dávala body," vysekla Bortelové poklonu Ptáčková.

Jejímu týmu se nedařilo vůbec nic. Když se těsně před poločasem dotáhly na rozdíl pěti bodů, v nástupu do třetí čtvrtiny kontakt rychle ztratily. Úvodní pětiminutovku prohrály 1:14! Pak už se do utkání zpátky nevrátily.

„Po špatném začátku jsme znervózněly, někdy to tak bývá. Nešlo nám to, neměly jsme se čím chytit. Nedávaly jsme střely z dálky, naše pivotky se nedokázaly prosadit přes vysokou Rolleovou. Bylo to těžké," uznala Romana Ptáčková.

Ve čtvrtek čeká Lvice čtvrtý zápas série. Pokud ho nezvládnou, rozhodne se v sobotu.

Hradec Králové - Nymburk 2:1 na zápasy
1. zápas – středa 8. dubna: Hradec Králové – Nymburk 90:64
2. zápas – sobota 11. dubna: Nymburk – Hradec Králové 55:78
3. zápas – úterý 14. dubna: Hradec Králové – Nymburk 57:71
4. zápas – čtvrtek 16. dubna, 18.00: Basketball Nymburk – Hradec Králové
Případně:
5. zápas – sobota 18. dubna: Hradec Králové – Basketball Nymburk