Velký svátek basketbalu se v neděli odehraje v Hradci Králové. Hala na Eliščině nábřeží bude hostit druhý zápas finále play off Ženské basketbalové ligy. Domácí „lvice" v něm od 18.30 hodin vyzvou věhlasný USK Praha. Půjde tedy o souboj Davida s Goliášem.

Celek z hlavního města je několikanásobným tuzemským šampiónem, v posledních letech nemá na domácí scéně konkurenci a před dvěma týdny dokonce dosáhl úspěchu největšího – radoval se totiž z prvenství v prestižní Eurolize! Také v úvodním finálovém utkání ŽBL nenechaly Pražanky nikoho na pochybách a Hradec Králové porazily vysoko 94:52.

Hradec Králové
- ZVVZ USK Praha
0:1 na zápasy

1. zápas – ST 22. dubna:
ZVVZ USK Praha – Hradec 94:52
2. z. – NE 26. dubna, 18.30:
Hradec Kr. – ZVVZ USK Praha
3. z. – ÚT 28. dubna, 18.00:
ZVVZ USK Praha – Hradec Kr.

Případně:

4. z. – ČT 30. dubna, 18.30:
Hradec Kr. – ZVVZ USK Praha
5. z. – SO 2. května, 18.00:
ZVVZ USK Praha – Hradec Kr.

V neděli se bude hrát na palubovce hradeckého Sokola, kde to domácí celek umí. V letošní sezoně tady prohrál pouze dva zápasy – v základní části s USK Praha 55:85 a ve třetím semifinálovém utkání s Nymburkem 57:71. „Lvice" těží z dobře známého prostředí a také z mohutné podpory fanoušků. Už jen kvůli tomu jsou Východočešky odhodlány nechat na hřišti maximum a uhrát s favoritem co nejpřijatelnější výsledek. Navíc se bude jednat o jejich poslední domácí duel této veleúspěšné sezony.

„Trochu bychom se chtěly poučit z chyb, protože jich mohlo být v prvním duelu opravdu o něco méně. Především se ale budeme chtít rozloučit s domácím publikem, které bylo letos skvělé. Myslím, že to bylo oboustranné. My jsme předváděly dobré výkony. Fanoušci nás zase chodili povzbuzovat a nejednou nám pomohli," uvedla před finálovou odvetou hradecká trenérka Romana Ptáčková.

A co říkala na ojedinělý úspěch Pražanek na evropské scéně? „Řekla bych, že letos měly horší základní část než v loňském roce, tolik se jim nedařilo. Jejich výkony však gradovaly ke konci sezony. Navíc shoda okolností hrála do karet hráčkám USK a ony si ten titul doma vybojovaly. Je to samozřejmě obrovský úspěch a myslím si, že horko těžko se bude někdy opakovat," podotkla Ptáčková.

Holky, už takhle děkujeme!
Ženská basketbalová liga - finále play off: ZVVZ USK Praha - TJ Sokol Hradec Králové.Lvice v neděli od 18.30 hodin přivítají čerstvé vítězky euroligy. Zřejmě naposledy se hradecké basketbalistky představí v letošní sezoně na domácí palubovce. I proto se ve druhém finálovém utkání s hvězdami nabitým ZVVZ USK Praha, který před několika dny senzačně dobyl titul pro nejlepší klub starého kontinentu, očekává pořádná děkovačka. Vždyť Lvice k pohárovému bronzu přidají fantastické ligové stříbro! Historický úspěch si zaslouží napěchovanou halu na Eliščíně nábřeží a pořádnou podporu vašich hlasivek. Holky, děkujeme!