Zdeněk Fink, rimátor Hradce Králové a velký příznivec basketbalu:
„Historický úspěch. Basketbalistky nikdy nebyly v lize druhé, nejlépe třetí, je to posun nahoru. Všichni jsme si užili vítězný čtvrteční zápas v Nymburku. Vynikající výkon podala Lichtarovičová, ale výborné byly všechny hráčky. Po nečekané domácí porážce tým zabral a potvrdil, že druhé místo mu patří právem. 
Rád bych zdůraznil, že  tohoto úspěchu jsme vyjma Bělorusky Lichtarovičové dosáhli jen s českými hráčkami, navíc v týmu bylo i několik našich mladých hráček, třeba sestry Andělovy. Být druhý v lize s jedinou zahraniční posilou je ojedinělým úkazem v tuzemsku! 
A finále? Teď už jenom zbývá udělat z vítěze Evropské ligy druhý tým české ligy (zasměje se). USK Praha je silný protivník. Je třeba mu pogratulovat k zisku titulu v evropské soutěži. Po letech je to velmi žádaný úspěch."

Klára Pochobradská, pivotka basketbalistek Hradce Králové, která se podílela na postupu:
„Je to něco naprosto úžasného, moc nemám slov. Tenhle historický úspěch si samozřejmě vychutnáváme. Jsme neskutečně šťastné. Hned večer po rozhodujícím zápase s Nymburkem jsme s holkama z týmu šly na návštěvu za Míšou Hartigovou, která je čerstvě po operaci. Tam jsme si s ní připily, lehce to oslavily a pak šly ještě na chvilku si sednout do města. Ve finále se zřejmě střetneme s USK Praha. Kdy se vám poštěstí zahrát si s vítězem Euroligy? Bude to ohromná zkušenost, velký svátek a my si to budeme chtít hlavně užít."

Milan Ptáček, bývalý královéhradecký fotbalista a manžel trenérky „lvic" Romany Ptáčkové:
„Jedná se o zápis do historie hradeckého basketbalu i východočeského sportu.  Zejména z toho pohledu, že Hradec Králové vybojoval finále pouze s českými hráčkami a jedinou cizinkou Taťánou Lichtarovičovou.  Pro český basketbal je to něco úžasného. Bohužel mi přijde, že vedení svazu si to moc neuvědomuje…  
Je to prostě bomba, my fotbalisté můžeme jen závidět. S manželkou jsme se v uplynulých dnech o basketu doma moc nebavili. Ona tím žije čtyřiadvacet hodin denně a kdybych ji zatěžoval ještě já, nebylo by to moc dobré.   Jeden z našich fanoušků v Nymburku prohlásil, že si finále zasloužili i oni. Naprosto s ním souhlasím. Vždyť s nimi celou sezonu jezdili i po venkovních utkáních."