CSP Hradec Králové – 1. FbK Tábor 6:5 (2:2, 2:2, 2:1). Branky a asistence Hradce: Sisr 3 + 1, P. Němeček 2 + 1, Ostřížek 1 + 1, Hřivna 0 + 1, Říha 0 + 1, Jarkovský 0 + 1.

Průběh prvního utkání nenasvědčoval tomu, že hraje poslední s týmem bojujícím o postup do play off, souboj byl naprosto vyrovnaný. Skóre otevřel hradecký Ostřížek až v 11. min. Vzápětí však bylo vyrovnáno. Stav se během dalších dvou minut měnil ještě dvakrát, po čtvrthodině se šlo do šaten za stavu 2:2.

Vstup do druhé části hry se lépe vydařil domácím, které posunul do vedení Sisr – 3:2. Do konce třetiny se skóre měnilo ještě třikrát. Do závěrečné části vstoupily týmy za stavu 4:4.

Začátek se opět vydařil domácím hráčům, Petr Němeček dával na 5:4. Tábor však opět okamžitě srovnal a drama pokračovalo. Utkání rozhodl v přesilové hře Sisr, díky němuž hráči CSP vydřeli tři body s posledním týmem.

CSP Hradec Králové – SK SVP Trojan Jihlava 5:5 (0:1, 3:3, 2:1). Branky a asistence Hradce: Holas 2 + 1, Řehák 1 + 1, Sisr 1 + 0, M. Němeček 1 + 0, Hřivna 0 + 1.

Střetnutí Hradce s Jihlavou bylo zahájeno opatrně a až do 13. min. se hrálo bez branek. Obávaný jihlavský střelec Paul otevřel skóre po rychlém protiútoku z levého křídla. Druhý gól přidala Jihlava hned v první minutě druhé části hry, jež byla na přesné zásahy velmi plodná: padlo celkem šest branek, na každé straně tři. Jihlava byla stále o jednu branku napřed.

Do závěrečné třetiny proto vstoupil hradecký tým za nepříznivého stavu 3:4. Na obou stranách se hrálo velmi aktivně a důrazně. Oba soupeři chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Branka však padla až necelé dvě minuty před koncem, kdy Holas srovnal na 4:4. Okamžitě po vhazování soupeř odpověděl a šel do vedení 4:5. Neuběhlo ani třicet vteřin a opět se skóre měnilo. Sisr dokázal vyrovnat 80 vteřin před koncem.

Hráči CSP ucítili šanci k obratu a zatlačili soupeře před jeho svatyni. A na palubovce se začaly dít věci! Postupně byli Jihlavě vyloučeni tři hráči. Hradečtí florbalisté hráli přesilovou hru 5 na 3, jihlavského brankáře Pražáka dvakrát nebezpečně ohrozili ze standardních situací. Nejprve nastřelil Hřivna tyč a následně Sisr těsně minul.

Hosté se ani v oslabení nevzdávali a ve třech hráčích se snažili vstřelit vítěznou branku. Obrana CSP nebezpečí zažehnala a z rychlého protiútoku dvou na jednoho nebezpečně vystřelil Petr Němeček. Gólman Pražák však opět bravurně kryl a udržel pro Jihlavu bod za remízu. V infarktovém závěru sahal hradecký tým po vítězství, žel neúspěšně. (hrb)