Turnaj v královéhradecké metropoli byl určen pro juniorky. Do města pod Bílou věží zavítaly týmy, které se v letošní sezoně probojovaly do celorepublikového finále.

Hrálo se ve dvou skupinách - v jedné dominovaly florbalistky týmu FBK 001 Trutnov, které ani jednou neokusily hořkost porážky, navíc gólmanka Martina Gécová v základní skupině dokonce ani neinkasovala; ve druhé se ve skvělém světle představily hráčky Mladé Boleslavi, které pohlednou hrou učarovaly divákům, kteří jim mohutně fandili.

Do bojů o medaile se dostaly i juniorky IBK Hradec Králové, které nakonec bojovaly o třetí místo s FBŠ Bohemians. V semifinále si totiž domácí hráčky nedokázaly poradit s Trutnovem, jenž se dostal dle očekávání do finále. Druhým finalistou se staly florbalistky Mladé Boleslavi.

Zápas o bronzový stupínek byl zajímavý, děvčata z východních Čech se těšila z výborného diváckého publika, které se snažilo dotáhnout Hradec do úspěšného konce, ale to se bohužel nepodařilo. Třetí místo vybojovaly hráčky Bohemians, které zvítězily 2:0. Na domácí juniorky zbylo „bramborové“ umístění.

Na to nejzajímavější si diváci museli počkat. Jednalo se o finálový duel mezi Trutnovem a Mladou Boleslaví, který nabídl drama až do samotného konce. Utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně 2:2. Vítěze nepřineslo ani prodloužení, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Rozhodlo se až ve čtvrté sérii, kde měly pevnější nervy florbalistky Mladé Boleslavi. Středočešky dokázaly triumfovat v Hradci Králové, a tak z rukou náměstka primátora Martina Soukupa převzaly cenný pohár.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena florbalistka FBK 001 Trutnov Jitka Romančáková, jež získala hodinky od firmy Axcent.

Konečné pořadí turnaje: 1. Mladá Boleslav, 2. Trutnov, 3. Bohemians Praha, 4. Hradec Králové, 5. Jičín, 6. Pitbulky Kolín, 7. Hradec Králové B, 8. Jaroměř.

MARTIN JAREŠ