FBC Nové Město nad Metují - CSP Hradec Králové 0:8 (0:1, 0:1, 0:6). Branky Hradce: Jarkovský 3, Řehák, Králík, Ostřížek, M. Němeček, Boháč; asistence Hradce: M. Němeček 3, Prokeš, Boháč, Jarkovský, P. Němeček, Kolman.

Úvodní dvě třetiny byly odehrány ve velmi vlažném tempu. Nebylo se ani čemu divit. Hráči Nového Města se zabarikádovali na vlastní polovině, jejich statická hra činila hradeckým hráčům značné potíže. V závěrečném dějství se však brankostroj rozběhl na plné obrátky, CSP šesti góly rozhodlo utkání. Svůj první letošní zápas dobře odchytal hradecký brankář Radek Zub, jenž si připsal čisté konto.

CSP Hradec Králové - FBK Hořice 5:4 (0:1, 2:0, 3:3).
Branky Hradce: Řehák 3, Jarkovský 2; asistence Hradce: M. Němeček, P. Němeček, Ostřížek.
Jako první udeřily Hořice, po laxním přístupu v obranné činnosti CSP otevřel skóre Baudisch. Trenér Jung použil taktického manévru a rozházel sestavu. Na to Hradečtí nebyli připraveni, danou situaci museli řešit za hry, a to byl možná kámen úrazu. Snažili se odpovědět během celé úvodní části, ale štěstí jim nepřálo.

Naopak druhá třetina patřila pouze hradeckým florbalistům. Hráli pohledný florbal a málokdy odevzdali míček bez toho, aby kvalitně zakončili. Odpovědnost na sebe dvakrát vzal Řehák, jenž otočil stav na 2:1 pro CSP.

V závěrečné části nejprve Jarkovský zvýšil na 3:1 pro Hradec. Následně se nechal po zbytečném faulu vyloučit Králik a Hořice přesilovou hru ve 34. min. bezpečně využily. Dvacet sekund poté střelou z dálky dokonce vyrovnaly na 3:3. Ani to nebylo vše. Za dalších 15 vteřin tvrdou ránou poslal Hořice do vedení Baudisch. Tým CSP však dokázal i v této těžké situaci stav v poslední minutě otočit. V čase 35:23 ukázkovým gólem vrátil svůj tým do hry Řehák. A neuvěřitelná tečka na závěr – v čase 35:45 po Ostřížkově asistenci srazil hořické hráče do kolen Jarkovský, jenž rozhodl o celkovém vítězství CSP v poměru 5:4.

Zápas byl odehrán v obrovském tempu. Oba týmy předvedly skvělý florbal, a proto právem usilují o dvě postupová místa na mistrovství České republiky. (hrb)