Florbalisté CSP Hradec Králové zajížděli k dalším dvěma zápasům první dorostenecké ligy do Jihlavy, kde absolvovali konkrétně 9. a 10. kolo soutěže. Čekaly je velmi těžké zápasy s týmy, které bojují o play off.

V utkání se Sokolem Havlíčkův Brod měli svému soupeři co oplácet. Uštědřil jim totiž zatím nejvyšší porážku v soutěži 3:10. Tentokrát hradečtí florbalisté jednoznačně chtěli bojovat o tři body.

Již v 8. min. otevřel gólový účet střetnutí krásnou střelou z otočky Jarkovský. Ve 13. min. skvěle zapracoval Petr Němeček na polovině hřiště – obešel nejlepšího hráče soupeře Davida Coufala a přesnou přihrávkou vyslal do brejku Hřivnu, který se tváří v tvář brodskému brankáři nemýlil – 2:0 pro CSP.

Ve druhé části se již hrál otevřený a běhavý florbal. Tím se vytvořil prostor pro skvěle hrajícího Coufala, který se dvakrát prosadil a srovnal na 2:2. Ve 29. min. se Hradec opět dostal do vedení, a sice po vlastní brance soupeře.

Třetí dějství lépe zahájili opět hráči CSP. Ve 36. min. přidal čtvrtou branku Sisr, a zdálo se být rozhodnuto. Soupeř však nesložil zbraně a snažil se o srovnání skóre. Následně se hrálo většinou na polovině CSP, tlak soupeře byl silný. Hradecká obrana si však plnila své úkoly dobře a odolávala až do 38. min., kdy se pěkně trefil Jonák. Ve 41. min. Havlíčkův Brod dotáhl na 4:4, drama pokračovalo. Na vyrovnávací branku okamžitě odpověděla první hradecká řada. Po spolupráci Petra Němečka, Hřivny a Voláka vsítil čtyři a půl minuty před koncem posledně jmenovaný vedoucí gól CSP.

Brod opět vyvinul silný tlak a snažil se o vyrovnání. Martin Žák v brance Východočechů čaroval a držel jejich vedení. Soupeř však dokázal opět skórovat. Po skrumáži před hradeckou brankou se nejlépe zorientoval Jonák a srovnal na konečných 5:5. Kapitán CSP se ještě snažil reklamovat postavení střelce v malém brankovišti, avšak neúspěšně.

První bod ze dvou zápasů byl na světě. Hradecký tým však příliš nejásal. Podle průběhu utkání totiž spíše dva body ztratil. Nutno podotknout, že akcie soupeře držel vysoko především David Coufal, který je opravdovou perlou havlíčkobrodského florbalu. Již nyní údajně probíhají jeho námluvy s extraligový­mi týmy.

Sokol Erupting Havlíčkův Brod – CSP Hradec Králové 5:5 (0:2, 2:1, 3:2). Kanadské bodování hráčů CSP: Hřivna 1 branka + 2 asistence, Sisr 1+0, Jarkovský 1+0, Volák 1+0, Němeček Petr 0+1, Králik 0+1.

Druhé utkání bylo královéhradeckým derby s FTS Florbal Náchod, který do té doby nepoznal hořkost porážky. Jenže právě téhož dne příchuť porážky přišla v utkání s domácí Jihlavou.

To byl jasný signál pro hráče CSP, aby se rovněž pokusili Náchod porazit. Již ve 3. min. poslal hradecký tým do vedení Holas, kterého uvolnil do vyložené brankové příležitosti skvělou přihrávkou Boháč. Hrál se oboustranně skvělý florbal, ale bez gólů. Dvanáct vteřin před koncem prvního dějství se po hrubé chybě jednoho z útočníků CSP v obranné činnosti prosadil náchodský Šimek – 1:1.

Ve druhém dějství se opět hrál rychlý a běhavý florbal. Hra se přelévala od branky k brance, ale oba gólmani chytali skvěle. Ten náchodský zneškodnil skvělé příležitosti hráčů CSP, a tak na ukazateli stavu svítilo stále 1:1. Bohužel přišla další hrubá chyba při špatně postavené zdi a Náchod ze standardní situace poslal do vedení Hakl. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo.

Hned v úvodu poslední části hry vyrovnal hradecký Hřivna, a posílil tak šance CSP na zisk bodů. Bohužel v 6. min. se po pěkném průniku po levém křídle střelou na zadní tyč prosadil náchodský Nosek – 2:3. CSP po této brance stáhlo hru na dvě řady a pokusilo se o vyrovnání. Jeho tlak však výraznější brankové příležitosti nepřinášel. Naopak při snaze všech hráčů Hradce o rychlý zisk míčku zůstal zcela osamocen před jejich brankou Matyska, který rozhodl – 2:4. Závěrečná power play Hradce již na výsledku nic nezměnila. Hráčům CSP se podařilo ubránit obávané střelce soupeře Matysku a Moravce. Tři hrubé chyby v obranné činnosti však stály Hradec bodový zisk.

CSP Hradec Králové – FTS Florbal Náchod 2:4 (1:1, 0:1, 1:2). Kanadské bodování hráčů CSP: Hřivna 1 branka + 0 asistencí, Holas 1+0, Boháč 0+1, Volák 0+1.

Další zápasy první ligy čekají hradecké dorostence již dnes ve sportovní hale v Litomyšli. (hrb)