Po střechu narvaná hala na Eliščině nábřeží slaví vítězství hradeckých lvic a postup do semifinále po výhře v 5. rozhodujícím zápase 73:66. Trpkou prohru však neunáší manažer hostujícího mužstva Richard Foltýn a po neúspěšné koncovce jeho týmu začíná vyvolávat konflikty s domácími fanoušky, kterým sprostě nadává a vyhrožuje. Sám pak tvrdí, že byl napaden. Vše nakonec musí řešit městská policie.

Valosun poté na svém webu vydá prohlášení, kde špiní hradeckou stranu z nezvládnuté organizace (více na www.valosunbrno.cz).

V prohlášení mimo stojí, že klub dovolil konzumaci alkoholických nápojů, že byl trenér Martin Svoboda popliván a že  dva fanoušci Valosunu málem skončili v Labi po ataku „hrdinných obdivovatelů hradeckých lvic."

Východočeský klub se brání. Logicky. „Dokonce jsem byl osočen z ovlivňování rozhodčích. To mě uráží," rozpálil se hradecký manažer Miroslav Volejník. „Problém byl jen na straně Brna a především jeho manažera. Je zajímavé, že si stěžuje na alkohol, ale kdybychom mu nechali dýchnout, čisté svědomí by asi neměl."

Hradecký klub zajistil hostujícím fanouškům 60 vstupenek a to i přesto, že brněnský oddíl svoji žádost neposlal do 48 hodin před začátkem utkání, jak stojí v regulích ČBF. „Vyšli jsme jim vstříc. Ale někteří jejich fanoušci přišli na poslední chvíli nebo až pár minut po začátku. Proto vznikly problémy," hájí se Volejník.

Stejně to vidí i hradecký primátor Zdeněk Fink, náruživý fanda basketbalu. Ten odmítá, že by pana Foltýna někdo napadl. „Nic se nedělo. Nikdo ho neatakoval," přesvědčivě říká. „Pan Foltýn je zvláštní typ. Na utkání přijel s osobní ochrankou, kterou mu dělali dva stokiloví pořízci. Možná si hraje na pana Kaderku (tenisový boss, co nepřímo vlastní VŠE Praha). Chápu, že je těžké skousnout prohru, ale i to se ve sportu musí umět."

Celý vyšponovaný spor by asi nevznikl, kdyby měl Hradec odpovídají basketbalovou halu. „Ve středu to byl extrém. Tolik lidí tady v životě nebylo," dodal Volejník.