Poprvé za 70 metrů

O první přepisování rekordního zápisu Velké ceny se postarala kladivářka Kateřina Šafránková, která jako první žena v historii mítinku poslala kladivo za hranici 70 metrů. Šafránkové se to podařilo o 77 centimetrů. Suverénní byl v kladivářském sektoru i další olympionik, Lukáš Melich, jemuž na vítězství stačilo slušných 72,38 metru.

Mužská dálka měla být a nakonec také byla ozdobou mítinku. Česká dálkařská jednička, Radek Juška, se ve středu dostala v Táboře sedm centimetrů za osm metrů. V Novém Městě nad Metují osmimetrová hranice opět nepadla, tentokrát k tomu ale chyběly pouhé dva centimetry. Právě ve čtvrté sérii dolétl český olympionik do vzdálenosti 798 centimetrů, což znamenalo posun v tabulkách Velké ceny.

Vítr nespolupracoval

O nejlepší český čas letošního roku se na 110 m překážek (13,59) postaral Petr Svoboda. „První půlka závodu byla suprová. Běželo se mi nádherně a dokázal jsem i zrychlit," popsal prvních šedesát metrů Svoboda. Ve druhé padesátce se však do běžců opřel větrný poryv, což Svobodu trochu rozhodilo. „Snažil jsem se víc předklonit, jenže jsem se dostal strašně blízko k posledním dvěma překážkám, a ty mě zpomalily strašným způsobem," dodal Svoboda.

Suverénní byla v tyčkařském sektoru i Svobodova bývalá manželka Jiřina Ptáčníková, která zvítězila výkonem 450 centimetrů.

Poslední ze šestice olympioniků, kteří se v sobotu v Novém Městě nad Metují představili, byl vícebojař Adam Sebastian Helcelet.

A ten si novoměstskou Velkou cenu užil se vším všudy, když startoval hned ve třech disciplínách. Po pátých místech z diskařského kruhu (45,63 m), a dálky (734 cm), se přesunul do sektoru koulařů, kde výkonem 14,72 metru skončil opět pátý.