Pilot týmu Double R racing se musel v druhé kvalifikaci vypořádat s nepříjemnou kolizí s Adrianem Quife–Hobbsem, při které si Král poranil záda a koleno. Šestnáctiletý závodník z Hradce Králové poté odjel k ošetření a prohlídce do nemocnice. O dvě hodiny později již nastoupil k prvnímu závodu a přes handicap si vedl výborně. Po výborném startu z deváté pozice se propracoval na skvělé třetí místo. „Posledních šest kol už mi bylo hodně špatně, byl jsem rád, že závod skončil. Ani jsem nemohl jít na stupeň vítězů,“ dodal Král.

Do nedělního závodu odstartoval Král z pátého místa a během prvního kola předjel dva soupeře. Za další čtyři okruhy byl první. Poté už jen zvyšoval svůj náskok a zajel také nejrychlejší kolo závodu.

„Už jsem se cítil lépe, nebylo mně špatně od žaludku, pouze bolest zůstala stejná. Opět se mi podařil dobrý start a postupně jsem předjel všechny soupeře,“ liboval si Josef Král, který letos potřetí zvítězil a počtvrté se umístil na stupních vítězů. V průběžném pořadí se po nevydařeném úvodním podniku posunul již na pátou příčku. Na svém kontě má 179 bodů, na vedoucího Švéda Ericssona ztrací 47 bodů.
Čtvrté kolo seriálu se uskuteční 2. – 3. června na okruhu v Croftu.