V závěrečném podniku osmidílného seriálu International Formula Master v italské Imole vybojoval JOSEF KRÁL z týmu JD Motorsport druhé a čtvrté místo, což mu zajistilo třetí příčku v celkové klasifikaci šampionátu. Titul získal již dříve Švýcar Fabio Leimer (Jenzer Motorsport).

Snahu královéhradeckého pilota o zisk titulu vicemistra zhatila sporná penalizace po úspěšné kvalifikaci, v níž zajel druhý čas. Sbor sportovních komisařů pak ale přišel s verdiktem, který všem vyrazil dech. Za to, že Král a spolu s ním i Američan Rossi v kvalifikaci přejeli bílou čáru vymezující zatáčku Aqua Minerale, dostali oba trest: posunutí o pět míst na startovním roštu! „Trochu nás to rozzlobilo. Možná to je slabé slovo. Takové rozhodnutí mi prostě přišlo likvidační a nebyl jsem sám, kdo si to myslel,“ řekl zklamaný Král.

Handicap v podobě startu ze čtvrté řady se ale 19letému jezdci podařilo velice brzy eliminovat. Cílem projel na čtvrtém místě. Z vítězství se radoval Leimer, na dalších medailových místech dojeli Královi týmoví kolegové Rus Afanasjev a Bulhar Arabadžijev.

Do posledního závodu letošního ročníku IFM Král odstartoval v neděli z páté pozice. Krátce nato se dostal na třetí místo a dvě kola před koncem závodu předjel Erika Janiše a skončil druhý za Američanem Rossim, který si tímto vítězstvím zajistil prvenství mezi nováčky. Třetí místo vybojoval Afanasjev.

Konečné pořadí seriálu IFM po 16 závodech: 1. Leimer (Švýc./Jenzer Motorsport) 106 b., 23. Afanasjev (Rus./JD Motorsport) 68, 3. Král (ČR/JD Motorsport) 62, 4. Rossi (USA/ISR) 52, 5. Varhaug (Nor./Jenzer Motorsport) 49, 6. E. Janiš (ČR/ISR) 42 body. Pohár konstruktérů: 1. JD Motorsport 149, 2. Jenzer Motorsport 138, 3. ISR 93 body. (dr)